Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Ważna wygrana Kołosińkiej i Kociołek

WT Haga: Ważna wygrana Kołosińkiej i Kociołek

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek niezbyt dobrze rozpoczęły swój pierwszy mecz w turnieju głównym WT w Hadze. Polki przegrały wysoko pierwszego seta z rosyjską parą Makroguzowa/Chołomina, ale potem było już tylko lepiej. Wygrana w tie-breaku dała naszym siatkarkom awans do rundy pucharowej, w piątek zagrają o pierwsze miejsce w grupie.

Pierwszymi przeciwniczkami Kingi Kołosińskiej i Katarzyny Kociołek w grupie B rozgrywanego w Hadze turnieju głównego World Tour były Rosjanki Nadieżda Makroguzowa i Swietłana Chołomina. Początek meczu należał do rywalek, które szybko wyszły na prowadzenie 6:1, wykorzystując problemy naszych siatkarek. Polki wróciły do gry, ale na przewie technicznej nadal przegrywały wysoko sześcioma punktami. Kołosińska i Kociołek po powrocie na boisko rzuciły się do odrabiania strat, zmniejszając nieco przewagę, ale to wciąż Rosjanki dyktowały warunki na boisku. Przy stanie 17:11 jasne już było, że biało-czerwone nie będą w stanie wygrać tego seta – ostatecznie przegrały wysoko do 12.

Drugą partię nasze siatkarki rozpoczęły o wiele bardziej skoncentrowane i od razu przyniosło to efekt w postaci prowadzenia 6:2. Rosjanki odrobiły część strat, ale biało-czerwone znów odskoczyły i na przerwie technicznej prowadziły 11:8. Polki utrzymywały bezpieczną przewagę już do końca seta i wygrały go do 15, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej partii pierwsze na prowadzenie wyszły Kołosińska i Kociołek (3:1) i dość długo je utrzymywały, zwiększając nawet do 4 punktów (8:4). Rosjanki nie dawały jednak za wygraną. Odrobiły straty i dogoniły nasze siatkarki, doprowadzając do remisu 10:10. Końcówka należała już do reprezentantek Polski – nasze siatkarki wygrały 15:12 i całe spotkanie 2:1. Zwycięstwo to dało im już awans do fazy pucharowej turnieju, w piątek zagrają jeszcze o pierwsze miejsce w grupie B.