Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Cztery polskie pary rozpoczęły rywalizację w grupach

WT Haga: Cztery polskie pary rozpoczęły rywalizację w grupach

W Hadze rozpoczął się turniej główny World Tour, w którym udział biorą aż cztery polskie męskie pary. Swoje mecze wygrali już Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, którzy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Mecz z Amerykanami przegrali Maciej Rudol i Kacper Kujawiak, którzy w piątek zagrają o pozostanie w turnieju.

Jako pierwsi z Polaków na boisko wybiegli Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, którzy w grupie D zmierzyli się z australijską parą Cole Durant/Zachery Schubert. Pierwszy set dość niespodziewanie okazał się trudny dla Polaków, którzy byli faworytami tego spotkania. Ostatecznie biało-czerwoni po wyrównanej walce pokonali rywali w końcówce i wygrali 21:19. Drugi set zupełnie nie przypominał pierwszej partii. Prudel i Szałankiewicz mieli wyraźną przewagę, pewnie i wysoko pokonali Australijczyków 21:10 i wygrali całe spotkanie 21:10.

W piątek nasi siatkarze zagrają o pierwsze miejsce w grupie D z Brazylijczykami Guto/Vitor Felipe. Obie pary mają już zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju.

Fatalnie spotkanie z Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem rozpoczęli Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Polacy zupełnie nie mogli sobie poradzić z serwisem i atakami rywali, popełniali sporo błędów i w konsekwencji wysoko ulegli rywalom, zdobywając w pierwszym secie zaledwie 13 punktów. Zimny prysznic w premierowej partii mobilizująco podziałał na naszych reprezentantów. W drugiej odsłonie to już oni dyktowali warunki i zdominowali rywali. Zrewanżowali się Czechom 21:15, wyrównując stan spotkania.

Tie-break to niesamowicie zacięta walka. Końcówka była bardzo emocjonująca i wyrównana, na szczęście minimalnie lepsi w niej okazali się Bryl i Fijałek i to oni po wygranej 17:15 zeszli z boiska jako zwycięzcy. Oznacza to, że na pewno zagrają w fazie pucharowej turnieju, a w piątek powalczą o pierwsze miejsce w grupie z holenderską parą Varenhorst/Bouter.

Niestety nie udało się wygrać w grupie C Maciejowi Rudolowi i Kacprowi Kujawiakowi. Rywalami Polaków byli Amerykanie Cassey Patterson i Stafford Slick. Biało-czerwoni w pierwszym secie próbowali stawiać czoła rywalom, którzy jednak cały czas byli przed nimi. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali tę partię 18:21. W drugim secie Rudol i Kujawiak również dzielnie walczyli, ale znów musieli uznać wyższość Amerykanów. Rywale wygrali 21:17 i całe spotkanie 2:0. Polska para w piątek zagra mecz o pozostanie w turnieju i awans do fazy pucharowej.

Jako ostatni w hali w Hadze na piasek wybiegli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Ich rywalami w grupie B byli Jyrki Nurminen i Santeri Siren z Finlandii. Biało-czerwoni nie mieli litości dla rywali. W pierwszej partii Polacy całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku i wygrali bardzo wysoko do 9. Również w drugim secie przewaga Łosiaka i Kantora nie podlegała żadnej dyskusji. Finowie znów wysoko przegrali do 13 i całe spotkanie padło łupem reprezentantów Polski, którzy w piątek podobnie jak ich koledzy walczyć będą o pierwsze miejsce w grupie B. Ich rywalami będzie włoska para Ranghieri/Caminati.