Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Polski ćwierćfinał dla Kantora i Łosiaka

WT Haga: Polski ćwierćfinał dla Kantora i Łosiaka

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do 1/2 finału turnieju World Tour w Hadze. Najlepszy polski duet w 1/4 finału pokonał w dwóch setach swoich rodaków Mariusza Prudla i Jakuba Szałankiewicza. W tym spotkaniu walka trwała jedynie w pierwszym secie, drugą część meczu zdominowali już jednak Kantor z Łosiakiem. O medale biało-czerwoni zagrają już w niedzielę.

W polskim meczu początek był wyrównany, wynik oscylował wokół remisu. Prudel i Szłankiewicz zdołali jednak odskoczyć na 8:6. Kantor z Łosiakiem jednak podkręcili tempo, odrobili straty i wyszli na prowadzenie 17:16. Ostatecznie minimalną różnicą punktową Kantor z Łosiakiem wygrali tę odsłonę.

Kantor z Łosiakiem znakomicie rozpoczęli drugą partię (5:2) i z piłki na piłkę pokazywali, że w tym meczu są zespołem lepszym. Grali pewnie, skutecznie w każdym elemencie (18:12, 20:14). Mariusz Prudel z Jakubem Szałankiewiczem nie zdołali już odrobić takiej przewagi. O medale Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają w niedzielę.