Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Polki przegrały z Czeszkami

WT Haga: Polki przegrały z Czeszkami

W meczu o pierwsze miejsce w grupie B turnieju World Tour w Hadze Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z czeską parą Kristyna Kolocova/Michala Kvapilova. Niestety biało-czerwone przegrały po zaciętej walce w tie-breaku i nie udało im się awansować bezpośrednio do 1/8 finału. Jeszcze dziś zagrają o awans w barażu.

Zarówno Kristyna Kolocova i Michala Kvapilova, jak i Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek wygrały swoje pierwsze mecze w grupie i w piątek zmierzyły się w bezpośrednim spotkaniu o awans do 1/8 finału. Początek meczu był wyrównany, potem jednak to Czeszki przejęły inicjatywę i wygrały pierwszego seta do 17. Nasze reprezentantki szybko się pozbierały i w drugiej partii to one dyktowały warunki na boisku. Kołosińska i Kociołek szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymały już do końca i pewnie wygrały tę partię 21:15, doprowadzając do remisu.

Decydujący set był niezwykle emocjonujący i zacięty. Walka trwała do samego końca, a w ostatnich piłkach minimalnie lepsze okazały się rywalki z Czech. Kolocova i Kvapilova wygrały 15:13 i całe spotkanie 2:1. Dało im to awans do 1/8 finału, Polki z kolei jeszcze w piątek rozegrają mecz o awans do tej fazy turnieju. Ich rywalki wyłoni los po zakończeniu wszystkich meczów grupowych.