Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Koniec turnieju dla Polek

WT Haga: Koniec turnieju dla Polek

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek odpadły w 1/8 finału turnieju World Tour w Hadze. W walce o ćwierćfinał nie sprostały doświadczonym i utytułowanym Brazylijkom Marii Antonelli i Carolinie Solberg Salgado. Polki zakończyły turniej na 9. miejscu, co z pewnością jest niezłym wynikiem, ale pozostawia niedosyt.

W walce o ćwierćfinał turnieju World Tour w Hadze los przydzielił Polkom bardzo trudnego rywala. W 1/8 finału Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z Marią Antonelli i Caroliną Solberg Salgado z Brazylii. Po wyrównanym początku pierwszego seta to Canarinhes wyszły na dwupunktowe prowadzenie (7:5), w pewnym momencie ich przewaga wzrosła do pięciu punktów i z taką stratą Polki zeszły na przerwę techniczną (8:13). Po przerwie Polki ambitnie rzuciły się do odrabiania strat i zmniejszyły straty do dwóch punktów (13:15), ale w końcówce były bezradne. Rywalki wygrały tego seta 21:16 i objęły prowadzenie w meczu.

W drugiej partii podobnie jak w pierwszej po wymianie ciosów na prowadzenie wyszły siatkarki z Brazylii (6:3), a Kołosinska i Kociołek od początku musiały gonić wynik. Było to jednak trudne, ponieważ Maria Antonelli i Carol grały świetnie, powiększając przewagę. Na przerwie technicznej rywalki miały już dziewięć punktów przewagi (15:6) i było już jasne, że nie oddadzą zwycięstwa w tym meczu. Brazylijki wygrały wysoko 21:8 i tym samym pewnie awansowały do ćwierćfinału turnieju. Dla biało-czerwonych był to już ostatni mecz w Hadze – turniej zakończyły na 9. miejscu.