Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Kantor i Łosiak ze srebrnym medalem

WT Haga: Kantor i Łosiak ze srebrnym medalem

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Mariuszem Prudlem i Jakubem Szałankiewiczem poszli za ciosem także w półfinale turnieju World Tour w Hadze. Polska para w dwóch setach pokonała Holendrów – Brouwer/Meeuwsen, ale w starciu o złoto musiała uznać wyższość duetu Plavins/Tocc, który w drugim półfinale w tie-breaku okazał się lepszy od Varenhorst/Bouter. Po złoty medal wśród pań sięgnęły Amerykanki – Klineman/Ross, a brąz wywalczył duet ze Szwajcarii -Betschart/Huberli.

Półfinały panów:

Polscy siatkarze spotkanie z Holendrami rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa aż 21:14. W drugim secie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mieli już trudniejsze zadanie. Ostatecznie jednak wygrali wyrównaną końcówkę 24:22 i tym samym zameldowali się w finale turnieju w Hadze.

Brouwer/Meeuwsen [NED] – Kantor/Łosiak [POL] 0:2
(14:21, 22:24)

O wyniku drugiego półfinału decydował tie-break. Łotysze – Plavins/Tocs, mecz rozpoczęli od porażki w premierowej odsłonie. W kolejnej to oni jednak byli górą, a na swoją korzyść rozstrzygnęli również decydującą partię, w której pokonali gospodarzy Varenhorst/Bouter 15:11.

Plavins/Tocs [LAT] – Varenhorst/Bouter [NED] 2:1
(19:21, 21:19, 15:11)

Mecz o brąz panów:

O trzecie miejsce turnieju w Hadze mierzyły się dwie holenderskie pary. Zwycięsko z tego starcia wyszli Brouwer/Meeuwsen, którzy w półfinale ulegli polskiemu duetowi. Potrzebowali oni dwóch setów do pokonania swoich rodaków, pary Varenhorst/Bouter. Zdecydowanie bardziej wyrównana była premierowa odsłona tego meczu, ale już w kolejnej Brouwer/Meeuwsen triumfowali o wiele pewniej.

Varenhorst/Bouter [NED] – Brouwer/Meeuwsen [NED] 0:2
(18:21, 14:21)

Finał panów:

Polska para niezbyt dobrze rozpoczęła starcie z Łotyszami. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w premierowej odsłonie nie dali rady Plavinsowi i Tocsowi, ulegając im 14:21. Niestety nie lepiej gra biało-czerwonych wyglądała w drugiej odsłonie, w której wysokie prowadzenie Łotysze utrzymywali prawie od samego początku (17:11). Tak wysokich strat nie udało się już odrobić polskiemu duetowi, który ostatecznie musiał uznać wyższość Łotyszy.

Plavins/Tocs [LAT] – Kantor/Łosiak [POL] 2:0
(21:14, 21:12)

Mecz o 3. miejsce pań:

Szybko łatwo i przyjemnie starcie o brązowy medal turnieju w Hadze wygrały Szwajcarki – Betschart/Huberli. W dwóch setach rozprawiły się one z parą reprezentującą Czechy – Hermannova/Slukova. O ile premierowa partia miała dość wyrównany przebieg, o tyle w drugim secie Szwajcarki nie dały swoim rywalkom szans, pokonując je 21:10.

Hermannova/Slukova [CZE] – Betschart/Huberli [SUI] 0:2
(18:21, 10:21)

Finał pań:

Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych nie dały swoim rywalkom z Brazylii zbyt wielu szans w finale turnieju w Hadze. Amerykanki Klineman/Ross pewnie pokonały parę Maria Antonelli/Carol 2:0. W pierwszej partii triumfowały 21:12, a i w kolejnej pewnie zapisały na swoim koncie zwycięstwo i mogły cieszyć się ze złotego medalu turnieju.

Klineman/Ross [USA] – Maria Antonelli/Carol [BRA] 2:0
(21:12, 21:15)