Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Dwie polskie pary już w 1/8 finału

WT Haga: Dwie polskie pary już w 1/8 finału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek wygrali swoje drugie spotkanie w grupie w turnieju World Tour w Hadze. Łatwo nie było, bo biało-czerwoni oba te spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść po tie-breakach. To oznacza, że te dwie polskie pary zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach i fazę pucharową rozpoczną od razu od 1/8 finału.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie B Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Alexem Ranghierim i Marco Caminatim z Włoch. Polacy dobrze rozpoczęli to spotkanie i mimo ambitnej postawy rywali utrzymywali bezpieczną przewagę, by ostatecznie wygrać pierwszego seta 21:17. W drugi Włosi zagrali o wiele lepiej, ale nie mogli znaleźć recepty na dobrą grę biało-czerwonych. W końcówce gra się wyrównała i do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi. W niej lepsi okazali się rywale, którzy wygrywając 25:23, doprowadzili do tie-breaka. Decydujący set znów przyniósł sporo emocji, ale w końcówce Kantor i Łosiak dali popis świetnej gry. Polacy wygrali 15:12 i pokonując Włochów, zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w swojej grupie o pierwsze miejsce walczyli z holenderską parą Jasper Bouter/Christiaan Varenhorst. Gospodarze zdominowali grę w pierwszym secie, wykorzystując liczne błędy biało-czerwonych. Ostatecznie Holendrzy triumfowali 21:15 i objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Bryl i Fijałek wrócili do swojej gry w secie drugim, ale nie było łatwo. Wyrównana walka trwała od początku do końca, raz jeden, raz drugi zespół był na prowadzeniu. W końcówce minimalnie lepsi okazali się Polacy, którzy wygrywając 22:20, wrócili do gry i doprowadzili do tie-breaka. W nim znów walka punkt za punkt rozgrzewała trybuny hali w Hadze. W końcówce minimalnie lepsi okazali się nasi reprezentanci i to oni po wygranej 15:13 zajęli pierwsze miejsce w grupie G.

Takie rozstrzygnięcia zdecydowały, że pary Kantor/Łosiak i Bryl/Fijałek od razu znalazły się w 1/8 finału turnieju World Tour w Hadze. Jutro o awans do tej rundy walczyć będą jeszcze Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz.