Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Brazylijki i Rosjanie na najwyższym podium

WT Haga: Brazylijki i Rosjanie na najwyższym podium

Polskim parom zdecydowanie nie wyszedł turniej World Tour w Hadze, który zakończył się w niedzielę. Wśród pań triumfowały Brazylijki Maria Antonelli i Carolina Solberg Salgado, w turnieju męskim najlepsi okazali się Rosjanie Nikita Liamin i Wiaczesław Krasilnikow.

Niestety, mecze o najważniejsze miejsca turnieju World Tour w Hadze odbyły się bez udziału polskich par. W spotkaniu o brązowe medale turnieju żeńskiego Brazylijki Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa zmierzyły się z parą z Kanady – Sarah Pavan i Melissą Humana-Peredes. Ku zaskoczeniu wszystkich spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Ameryki Północnej, które szybko objęły prowadzenie i utrzymały je do końca seta, wygranego do 16. Podrażnione Canarinhes zrewanżowały się rywalkom w secie drugim, wygranym wysoko do 13, dzięki czemu doprowadziły do remisu. W tie-breaku znów lepsze okazały się Brazylijki, które pokonały zespół przeciwny 15:11. Tym samym Agatha i Duda stanęły na najniższym podium turnieju w Hadze.

W finale znalazły się siatkarki ze Szwajcarii – Anouk Vergé-Dépré i Joana Heidrich, które zmierzyły się z inną brazylijską parą – Caroliną Solberg Salgado i Marią Antonelli. W pierwszej partii Helwetki postawiły wysoko poprzeczkę rywalkom, ale jednak nie wytrzymały końcówki i musiały uznać wyższość duetu brazylijskiego (21:17). W drugim secie emocji już zabrakło. Maria Antonelli i Caroll wygrały wysoko i zdecydowanie do 11 i sięgnęły po złote medale. Szwajcarki wyjechały z Hagi z medalami srebrnymi.

mecz o 3. miejsce:
Agatha/Duda (BRA) – Pavan/Humana-Paredes (CAN) 2:1
(16:21, 21:13, 15:11)

finał:
Heidrich/Vergé-Dépré (SUI) – Maria Antonelli/Caroll 0:2
(17:21, 11:21)

W turnieju męskim w meczu o 3. miejsce zmierzyli się Włosi Paolo Nicolai i Daniele Lupo oraz Szwajcarzy Nico Beeler i Marco Karttiger. Helweci mieli ochotę na zdobycie medalu i powtórzenie chociaż w części sukcesu swoich koleżanek, jednak mimo usilnych starań w pierwszym secie musieli uznać wyższość rywali i przegrali do 18. W drugiej partii Włosi już od początku do końca kontrolowali przebieg gry, wygrali do 15 i zdobyli brązowe medale World Tour w Hadze.

W finale Hiszpanie Pablo Herrera i Adrian Gavira zmierzyli się z Nikitą Liaminem i Wiaczesławem Krasilnikowem z Rosji. Mecz miał niezwykle zacięty charakter, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi i oba sety kończyły się na przewagi. W pierwszym lepiej trudy spotkania wytrzymali Liamin i Krasilnikow, którzy pokonali rywali 23:21. W drugim również oni zachowali więcej sił i nie popełniali błędów w końcówce, dzięki czemu zwyciężyli 22:20. Nikita Liamin i Wiaczesław Krasilnikow stanęli na najwyższym podium World Tour w Hadze, Hiszpanie zdobyli srebrne medale.

Nicolai/Lupo (ITA) – Beeler/Karttiger (SUI) 2:0
(21:18, 21:15)