Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Aydin: Paszkowski i Łysikowski z awansem do turnieju głównego

WT Aydin: Paszkowski i Łysikowski z awansem do turnieju głównego

Mateusz Pasikowski i Mateusz Łysikowski walczyli w czwartek w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w tureckim Aydin. Polacy w I rundzie bez problemu pokonali parę z Anglii. W bezpośrednim meczu o awans biało-czerwoni zmierzyli się z Austriakami – łatwo nie było, ale nasi zawodnicy wygrali i jutro zagrają w turnieju głównym.

Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski to jedyna polska para zgłoszona do turnieju World Toru w tureckim Aydin. Polacy musieli wystąpić w kwalifikacjach i w I rundzie trafili na Anglików Joaquina i Luisa Javiera Bello. Obaj ci zawodnicy urodzili się w Madrycie i są Hiszpanami, jednak w turniejach występują pod flagą angielską. Nasi siatkarze nie mieli wielu problemów z wygraniem pierwszego seta. Szybko uzyskali przewagę, którą spokojnie dowieźli do końca seta, wygrywając do 15. Jeszcze większą przewagę biało-czerwoni mieli w secie drugim. Nasi zawodnicy tym razem wysoko rozbili rywali, wygrywając 21:12 i całe spotkanie 2:0.

W II rundzie kwalifikacji reprezentanci Polski zmierzyli się z Simonem Baldaufem i Alexandrem Huberem z Austrii. Stawką spotkania był awans do turnieju głównego. Austriacy okazali się bardziej wymagającymi rywalami niż Anglicy, mimo to Paszkowski i Łysikowski dali sobie radę i w pierwszym, wyrównanym secie wygrali 21:18. W drugim Polacy mieli większą przewagę, popełniali o wiele mniej błędów od rywali i pewnie wygrali do 16. Tym samym od piątku rywalizować będą w turnieju głównym w Aydin.