Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wojciech Czapla: Warto powalczyć o piąte miejsce

Wojciech Czapla: Warto powalczyć o piąte miejsce

W minioną sobotę siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice zrobiły pierwszy krok, by obronić piątą lokatę, którą zajmowały po zakończeniu rundy zasadniczej.

Akademiczki pokonały na wyjeździe Nike Węgrów 3:1. Przed tym meczem prezes klubu doc. Krzysztof Czapla sugerował, że być może będzie trzeba dokonać pewnych zmian w składzie, po przegranej batalii z WTS-em Solną Wieliczka, ale na parkiecie zameldowała się podstawowa szóstka. – Taką opcję też rozważałem, ale ostatecznie postanowiłem postawić na ograną w lidze szóstkę. Uważam, że warto o te piąte miejsce powalczyć, choć z tego żadnych profitów oprócz satysfakcji nie ma. W historii jednak będzie to fajnie wyglądać i też będzie motywacja, aby w następnym sezonie miejsce to poprawić – stwierdza Wojciech Czapla.

Mecz nie był jednostronnym widowiskiem. Siatkarki z Węgrowa, z wyjątkiem pierwszego seta wysoko zawiesiły poprzeczkę. – W pierwszym secie zagraliśmy tak, jak sobie zaplanowaliśmy, myślę, że w jakimś tam stopniu tą naszą determinacją też zaskoczyłyśmy Nike, stąd tak wysokie zwycięstwo w tej odsłonie. Rywalki wyciągnęły jednak wnioski, ale choć walka była już bardziej zacięta, to jednak myśmy w tym drugim secie przez większość czasu prowadzili 3-4 punktami. Dopiero w końcówce wkradło się trochę nerwowości, ale wygraliśmy 25:23. W trzecim secie po prostu nie realizowały dziewczyny założeń, może się też trochę rozluźniły prowadzeniem 2:0, ale w czwartym secie sytuacja wróciła do normy, ale może to dobrze, bo trochę dłużej pograliśmy – uśmiecha się Wojciech Czapla.

Nike to nie Solna Wieliczka, ale gdyby ta gra wyglądała tak dobrze, jak w sobotę w Węgrowie w zwycięskich setach, to być może wynik tamtego starcia byłby inny? – Trudno dziś to powiedzieć, ale myślę, że nie przegralibyśmy dwóch meczów po 0:3. To już jednak historia. Przed nami rewanż z Nike i chcemy go zakończyć wygraną, a wtedy powalczylibyśmy ze zwycięzcą pary Calisia Kalisz – AZS Opole. Trzeba jednak najpierw przejść drużynę z Węgrowa, a na pewno z takim samym zamiarem ta drużyna przyjeździe do Gliwic. Tak czy inaczej jeszcze trochę tych spotkań przed nami – zauważa Wojciech Czapla. Rewanżowe spotkanie z Nike Węgrów zostanie rozegrane w sobotę – 25 marca, o godz. 17:00.

źródło: azs.gliwice.pl