Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wojciech Czapla: Decydować będą niuanse

Wojciech Czapla: Decydować będą niuanse

W sobotę o godz. 17:00 w hali przy ul Kaszubskiej 28 KŚ AZS Gliwice podejmować będzie WTS Solna Wieliczka. Przygotowujące się do tego meczu akademiczki w miniony weekend rozegrały dwa mecze kontrolne, w których zmierzyły się z wiceliderem II ligi kobiet – ECO AZS Uni Opole

Dałem w tych sparingach pograć wszystkim zawodniczkom, które są w kadrze. Można powiedzieć, że to był taki generalny przegląd formy przed play-off. Chcieliśmy nie tylko podtrzymać rytm meczowy, ale też ćwiczyliśmy nowe założenia taktyczne – coś, co może zaskoczyć Wieliczkę. Znamy się z bowiem z nią jak te przysłowiowe łyse koniec. Zarówno Solnea, jak i my dysponujemy nagraniami video. Jeśli więc nie wymyliśmy czegoś nowego, to też trudno będzie rywala zaskoczyć – wyjaśnia Wojciech Czapla – trener AZS-u Gliwice. Dodajmy, że oba te sparingi zakończyły się pewnymi wygranymi AZS-u Gliwice. W pierwszym meczu wynik był 3:1, w drugim 4:0 w setach.Trenerzy na ostatnich treningach postawili na zagrywkę i przyjęcie, bo zdaniem Wojciecha Czapli to te elementy mogą przeważyć o wygranej. – Oba zespoły prezentują podobny poziom, co było widać w lidze. W pierwszym meczu to my byliśmy lepsi, w rewanżu Wieliczka nas ograła. W tej sytuacji będą decydować niuanse – lepsza zagrywka, dobre przyjęcie, w zasadzie te dwa elementy mogą przeważyć szalę, dlatego mocno nad tym pracowaliśmy ostatnio – zdradza trener akademiczek.

Wieliczka zakończyła rundę zasadniczą na czwartym, a KŚ AZS Gliwice na piątym miejscu. Teoretycznie więc w lepszej sytuacji będzie zespół prowadzony przez Katarzynę Wąsowską. – Myślę, że bardzo trudno wskazać, kto ma większe szanse. W lidze Wieliczka grała równiej, stąd ma więcej punktów i jest wyżej w tabeli. Nam natomiast zdarzyły się porażki w meczach, których nie mieliśmy prawa przegrać. Wieliczka takich wpadek nie miała, dlatego jest wyżej w tabeli – przekonuje Wojciech Czapla. Trener akademiczek zadowolony jest, że przyjedzie jego drużynie zamierzyć się w play-off właśnie z WTS-em Solną. – Widzę same plusy tego, że zagramy z tą drużyną. Niedaleki wyjazd, nie ma większych kosztów, a zapowiadają się dwa fajne mecze dla kibiców – ocenia trener AZS-u Gliwice.

W tym ostatnim tygodniu cały mikrocykl treningowy będzie już podporządkowany właśnie tym pojedynkom. – Będziemy trenować już raz dziennie. Zawodniczki muszą złapać świeżość i mieć radość z gry. Mamy ustabilizowaną już szóstkę, ale dobór meczowej czternastki nie będzie łatwy. To się będzie rozstrzygać na treningach – zaznacza Wojciech Czapla. W Gliwicach nikt nie chce kończyć jeszcze sezonu. – Wierzę w to, że zwyciężymy i sprawimy jeszcze sporo radości naszym kibicom. Dziewczynom też na pewno zależy na wygraniu tego dwumeczu. Szkoda by było zakończyć już w marcu udany dla nas sezon – przekonuje na koniec Wojciech Czapla.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved