Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Włoszki wygrany sparing okupiły urazem rozgrywającej

Włoszki wygrany sparing okupiły urazem rozgrywającej

Reprezentacja Włoch przygotowująca się do turnieju finałowego mistrzostw Europy siatkarek pokonała w meczu towarzyskim w Mediolanie Azerbejdżan 4:0. Już w pierwszym secie tego spotkania urazu kostki doznała rozgrywająca włoskiego zespołu, Ofelia Malinov.

Reprezentacja Włoch w poniedziałek rozegrała pierwszy z trzech zaplanowanych meczów towarzyskich z zespołem Azerbejdżanu, który będzie jednym z gospodarzy turnieju finałowego mistrzostw Europy i grupowym rywalem Polek. Włoszki pewnie wygrały 3:0, wygrywając również czwartą, dodatkową partię. Mecz w Mediolanie oglądało ponad 500 kibiców.

Już w pierwszym secie przy stanie 9:4 dla gospodyń boisko musiała opuścić z powodu urazu stawu skokowego Ofelia Malinov. Pierwsze diagnozy nie są jednak dramatyczne i wszystko wskazuje na to, że rozgrywająca włoskiej ekipy wkrótce będzie gotowa do gry.

Oba zespoły ponownie spotkają się w Mediolanie we wtorek oraz czwartek. Włoszki w grupie B mistrzostw Europy rywalizować będą w Tbilisi z Gruzją, Białorusią i Chorwacją. Azerbejdżan w Baku w grupie A zagra z reprezentacją Polski, Węgierkami oraz Niemkami.

Włochy – Azerbejdżan 4:0
(25:18, 25:23, 26:24, 25:15)

Włochy: Sorokaite (7), Loda, Bonifacio (10), Malinov (1), De Gennaro (libero), Folie, Orro (1), Bosetti C. (17), Chirichella (12), Danesi (3), Guerra, Tirozzi (9), Bosetti L. (6), Diouf (8), Egonu i Parrocchiale (libero).
Azerbejdżan: Kowalienko (4), Gurbanowa, Bajramowa (3), Abdulazimowa, Hasanowa (1), Samadowa (1), Mammadowa N. (14), Matiasowska (1), Żidkowa (4), Mammadowa W. (libero), Jagubowa, Karimowa A. (1), Karimowa J. (libero), Rahimowa (24), Habibowa (1) i Biessanowa

źródło: inf. własna, volleyball.it