Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włoskie kluby się zbroją: Na celowniku Lisinac, Grebennikov, Zaytsev…

Włoskie kluby się zbroją: Na celowniku Lisinac, Grebennikov, Zaytsev…

fot. Katarzyna Antczak

Jak donosi serwis volleyball.it, wielu czołowych zawodników Serie A (ale nie tylko) zmieni barwy klubowe po tym sezonie. O przymierzaniu do Sir Safety Perugia Wilfredo Leona mówiło się od jakiegoś czasu, teraz do działania przystępuje Trento, do klubu z Trydentu miałby dołączyć m.in. Srećko Lisinac.

Według włoskich mediów takie kluby jak Diatec Trentino, Sir Safety Perugia, Cucine Lube Civitanova już rozpoczynają działania na rynku transferowym. Włoskie mercato nabiera więc tempa. Zaskoczeniem może być informacja o zmianie barw klubowych libero mistrzów Italii – Jenia Grebennikov po latach spędzonych w szeregach biancorossich miałby grać w ekipie z Trydentu. Jego miejsce w Lube zająłby Balaso (aktualnie grający w klubie z Padwy).Doniesienia dziennikarzy volleyball.it i Raisport dotykają również aktualnego wicemistrza Polski i Srećko Lisinaca. Od dawna mówiło się, że zatrzymanie reprezentanta Serbii w PlusLidze może być trudne, to właśnie Lisinac ma być kolejnym zawodnikiem, który od nowego sezonu zasili Diatec Trentino. Mówi się, że zarówno w przypadku Grebennikova, jak i Lisinaca umowa została już podpisana. To nie koniec działań we Włoszech, uwadze władz Modeny nie umknęła znakomita dyspozycja Nimira Abdel-Aziza, ofertę zawodnikowi złożyli również przedstawiciele Cucine Lube Civitanova. Z ekipy mistrza Włoch miałby odejść natomiast Cwetan Sokołow, Bułgar rozważa zmianę Serie A na rosyjską Superligę.

Prawdziwym królem polowania ma jednak być Sir Safety Perugia, bianconeri mają w planach zatrzymanie Atanasijevicia i Zaytseva, do zespołu Lorenzo Bernardiego dołączyć ma Wilfredo Leon. Jeśli te doniesienia się sprawdzą, klub z Umbrii będzie wyjątkowo mocny nie tylko na ligowym podwórku, ale również w rywalizacji Ligi Mistrzów. Żaden z klubu nie odniósł się jednak do doniesień.

źródło: inf. własna, Raisport, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved