Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Sir Safety Perugia nowym mistrzem Włoch

Włochy M: Sir Safety Perugia nowym mistrzem Włoch

O tym, która z drużyn zdobędzie mistrzostwo Włoch, decydował dopiero piąty mecz. W nim zdecydowanie lepsi okazali się gracze Sir Safety Conad Perugia, którzy przed własną publicznością w decydującym starciu bez straty seta pokonali Cucine Lube Civitanova, choć każda z partii była wyrównana.

Początek decydującego pojedynku lepiej rozpoczęli goście, którzy po autowym ataku Aarona Russella mogli cieszyć się z dwóch oczek przewagi (4:2). Tę powiększył Jiri Kovar, jednak błyskawicznie asem serwisowym odpowiedzieli gracze z Perugii (6:7) i po kontrataku Aleksandara Atanasijevicia doprowadzili do remisu po 8. Trzy kolejne akcje padły już jednak łupem Lube (11:8), czujnie przy siatce grał Micah Christenson (16:13). Ekipa Sir Safety Perugia nie była w stanie odrobić strat (14:17) i dopiero spektakularny blok Anzaniego na Juantorenie pozwolił jej nawiązać kontakt punktowy. Chwilę potem Atanasijević upolował przyjmującego swoją zagrywką (18:18) i walka rozpoczęła się od nowa. Dwa asy serwisowe dołożył Russell, dając swojej ekipie dwupunktowe prowadzenie (21:19) i po ataku z VI strefy Perugia miała piłkę setową (24:22). Potężną zagrywką popisał się Zaytsev, a premierową odsłonę skończył Russell (25:22).

Od mocnego uderzenia drugą partię rozpoczęli goście (4:1), jednak dzięki dobrej grze blokiem ekipa prowadzona przez Lorenzo Bernardiego szybko nawiązała kontakt punktowy (7:8), kontratak Atanasijevicia dał jej natomiast remis po 8. Lube odzyskało swoje prowadzenie po dobrym ataku z prawego skrzydła Cwetana Sokołowa (11:9), ale już kilka akcji później minimalnie lepsi byli gospodarze (14:12). W połowie seta prowadzenie leżało raz po jednej, raz po drugiej stronie (16:16), ale cały czas świetnie funkcjonował blok Perugii, który dał jej dwa oczka zaliczki, a tę podwyższył Ivan Zaytsev, a następnie Simone Anzani (21:17). Lube nie zamierzało się poddawać i kiedy piłkę przechodzącą wykorzystał Dragan Stanković, jego zespół tracił do rywali tylko oczko (21:22). Drużyna Giampaolo Medeiego nie wykorzystała dwóch okazji na doprowadzenie do remisu (22:24), a drugą partię zakończył atak Atanasijevicia.

Nabuzowani gospodarze w trzecim secie nie zamierzali zwalniać tempa i już na początku ich potężne zagrywki dały prowadzenie 6:2. Nie zawodziła lewa strona ataku Perugii (8:3). Jiri Kovar i Sokołow przywrócili jeszcze swojej ekipie nadzieję i po asie serwisowym przyjmującego Lube traciło już tylko punkt do rywali (8:9). Znów dały o sobie znać bloki miejscowej ekipy (14:10), chwilę potem tym samym odwdzięczyli się przyjezdni, jednak serbski atakujący dwukrotnie się nie pomylił (15:12). Ciężar gry Lube w ofensywie wziął na siebie Kovar (15:17), chwilę potem obie drużyny wymieniały się widowiskowymi „czapami” i cały czas na prowadzeniu byli gracze trenera Bernardiego (19:17). Piłkę w aut wyrzucił Juantorena, a na lewym skrzydle zapunktował Alexander Berger, zbliżając swoją drużynę do mistrzostwa Włoch (21:18). Ważną kontrę skończył Sokołow, natomiast blok na serbskim bombardierze dał Lube upragniony remis (21:21). Nadal nie zawodził Kovar (23:23), a autowe zagranie Anzaniego dało piłkę setową Lube. Sytuację odwróciły dwa skuteczne ataki Zaytseva (26:25) i to on już przy najbliżej okazji zakończył całą rywalizację o scudetto.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:0
(25:22, 25:23, 27:25)

Perugia: Russell (6), Zaytsev (10), Atanasijević (17), De Cecco (1), Anzani (7), Podrascanin (5), Colaci (libero) oraz Cesarini, Berger (6) i Shaw
Lube: Sokołow (18), Juantorena (10), Stanković (10), Kovar (14), Christenson (4), Cester (3), Grebennikov (libero) oraz Candellaro (1), Sander (1), Zhukouski i Casadei