Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Porażka Trentino, Azimut Modena pierwszym liderem

Włochy M: Porażka Trentino, Azimut Modena pierwszym liderem

Rozpoczęły się rozgrywki włoskiej Serie A mężczyzn. Pierwszym liderem został Azimut Modena, który pokonał zespół Miłosza Hebdy. Polak zaliczył dość przeciętny występ, a Damian Domagała nie pojawił się w meczu swojej drużyny na boisku. W najciekawszym meczu zespół Trentino Volley przegrało po tie-breaku z Revivre Mediolan.

Wielu kibiców z niecierpliwością czekało na start włoskiej Serie A siatkarzy. W tym sezonie w ekstraklasie występuje dwóch polskich zawodników – Miłosz Hebda w BCC Castellana Grotte oraz Damian Domagała w Tonno Callipo Valentia. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Trydencie, gdzie Trentino Volley podejmowało Revivre Mediolan. Goście, w szeregach których prym wiódł Nimir Abdel-Aziz (26 punktów), wygrali pierwszego seta, ale Trentino wyrównało. Revivre raz jeszcze objęło prowadzenie i ponownie je straciło. W zespole gospodarzy dobre zawody rozgrywali Filippo Lanza (18 pkt.) oraz Luca Vettori (16 pkt.). Było to jednak za mało, by wygrać całe spotkanie. W tie-breaku goście z Mediolanu mimo nie najlepszego początku wygrali 15:13 i zgarnęli dwa cenne punkty.

W Perugii zespół Sir Safety nie miał zbyt wielu problemów z pokonaniem w trzech setach Kioene Padwa. Podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego w pierwszych dwóch setach mieli bardzo wyraźną przewagę, wygrywając wysoko do 17 i do 16. W trzeciej partii to goście prowadzili, głównie za sprawą skutecznego Gabriele Nellego, jednak w końcówce nie wytrzymali tempa spotkania. Sir Safety odrobił straty i wygrał 25:22, zgarniając komplet punktów. 16 oczek w tym meczu na swoim koncie zapisał Aleksandar Atanasijević, notując 59% skuteczności w ataku. Trzysetowe zwycięstwo na swoim terenie odniósł również Azimut Modena, który wygrał z BCC Castellana Grotte. W pierwszych dwóch setach gospodarze całkowicie zdominowali zespół Miłosza Hebdy, który wychodził w podstawowym składzie swojej drużyny. Azimut wygrał do 16 i do 15, jednak w trzeciej partii gra się już wyrównała. Hebda, który w tym meczu zdobył 2 punkty i zanotował 43% przyjęcia pozytywnego i 14% dokładnego, tę partię oglądał już z ławki rezerwowych. Podopieczni trenera Radostina Stojczewa rozstrzygnęli trzeciego seta na swoją korzyść w końcówce, wygrywając 26:24. 15 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Giulio Sabbi, punkt mniej zapisał na swoim koncie Earvin N’gapeth.

Mecz Gi Group Monza z Biosi Indexa Sora rozpoczął się doskonale dla gości, którzy wygrali pierwszego seta 25:17. W ataku szalał Dusan Petković, który w całym spotkaniu zdobył 22 punkty. Podopieczni trenera Miguela Falaski ostro wzięli się jednak do pracy w kolejnej partii i przyniosło to efekty. Punktowali Michal Finger (21 pkt.) oraz Donovan Dzavoronok (16 pkt.) i zespół z Monzy wygrywał pewnie kolejne partie do 17, 16 i 21, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 3:1 i zgarniając trzy punkty. Zacięte spotkanie oglądali kibice w Valentii, gdzie miejscowy zespół Tonno Callipo uległ 1:3 Cucine Lube Civitanova. Gospodarze przegrali dwa pierwsze sety do 22 i 23, ale niewiele odstawali od wyżej notowanych gości. W trzecim secie dzięki dobrej grze Benjamina Patcha oraz Francoisa Lecata Tonno Callipo wróciło do gry i wygrało 25:22. Początek czwartej partii również należał do gospodarzy, ale Cucine Lube odrobiło straty i ostatecznie wygrało 25:23, wywożąc z Valentii komplet punktów. 20 oczek na swoim koncie zapisał Osmany Juantorena, cztery punkty mnie zdobył dla zwycięskiej drużyny Taylor Sander.

Pięciosetowe mecze oglądali kibice w Rawennie i Latinie. Bunge Rawenna znakomicie rozpoczął mecz z LPR Piacenza, wygrywając pierwszego seta do 22, w drugim gromiąc rywali do 13. Duży w tym udział Paula Bucheggera, który w całym spotkaniu zdobył dla Rawenny 21 punktów. W trzecim secie losy spotkania się odwróciły. Inicjatywę przejęli goście z Piacenzy, którzy wygrali do 16 i 22, wyrównując stan spotkania. W tie-breaku końcówkę na przewagi ponownie wygrali podopieczni Alberto Giulianiego i to oni zapisali na swoim koncie dwa punkty. Najwięcej punktów dla gości z Piacenzy zdobył Trevor Clevenot (17). Mecz w Latinie lepiej rozpoczęli goście z Werony, którzy dwa pierwsze sety wygrali do 22. Gospodarze wrócili do gry w trzecim secie. Dzięki skutecznej grze Sašy Starovicia (21 punktów) oraz Gabriele Maruottiego (19 punktów) odrobili straty, wygrywając kolejne dwie partie do 22 i 19. Tie-break był niezwykle zacięty, przewagę w nim mieli gospodarze, ale podopieczni Nikoli Grbicia doszli do głosu w końcówce. Po walce wygrali 19:17 i to oni zeszli z parkietu jako zwycięzcy. 26 punktów dla drużyny z Werony zdobył były gracz Resovii, Thomas Jaeschke.