Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Azimut Modena poległ w Mediolanie, porażki Polaków

Włochy M: Azimut Modena poległ w Mediolanie, porażki Polaków

W 21. kolejce włoskiej Serie A siatkarzy swoje mecze wygrali liderujący w tabeli zespół Sir Safety Perugia oraz wicelider Cucine Lube Civitanova. Po zaciętej walce i tie-breaku w Mediolanie przegrał trzeci w tabeli, Azimut Modena. Porażek doznały zespoły z Polakami w składzie – Tonno Callipo Vibo Valentia oraz BBC Castellana Grotte.

Lider włoskiej Serie A Sir Safety Perugia bez problemu uporał się w meczu 21. kolejki w trzech setach z Tonno Callipo Vibo Valentia. Dobre spotkanie w barwach zespołu z Perugii rozegrał Aleksandar Atanasijević, który zdobył 16 punktów, o 4 mniej na swoim koncie zapisał Ivan Zaytsev. W zespole z Valentii 8 punktów zdobył Junior Costa, o punkt mniej na swoim koncie mieli Damian Domagała oraz Benjamin Patch. Polak w pierwszym i drugim secie wchodził na boisko z ławki rezerwowych, trzecią partię rozpoczął już od początku w wyjściowym składzie. Domagała 6 punktów zdobył atakiem przy 67% skuteczności, do nich dołożył jednego asa serwisowego.

Cztery punkty mniej od lidera ma cały czas Cucine Lube Civitanova, które 3:0 pokonało Gi Group Monza. Klasą dla samego siebie w tym meczu był Osmany Juantorena, który zdobył dla gospodarzy 23 punkty, popisując się aż pięcioma asami serwisowymi. Niezwykle ciekawy mecz rozegrano w Mediolanie, gdzie miejscowy zespół Revivo podejmował trzeci w tabeli Azimut Modena. Faworyzowani goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w tym meczu, głównie dzięki skutecznej grze Earvina N’gapetha (30 punktów), ale gospodarze dwukrotnie wyrównywali. W tie-breaku zespół z Modeny prowadził w końcówce 12:11, mimo to przegrał po zaciętej walce 18:20. Do zdobycia dwóch punktów przez gospodarzy walnie przyczynił się Klemen Cebulj, który zdobył w tym meczu 24 punkty.

Diatec Trentino wygrał 3:1 wyjazdowe spotkanie z Taiwan Excellence Latina, chociaż po pierwszym secie przegrywał. Potem jednak zdecydowała skuteczność Urosa Kovacevicia i Nicholasa Hoaga, którzy zdobyli w tym spotkaniu po 18 punktów. Tyle samo punktów w tabeli co piąty zespół z Trentino ma również Calzedonia Werona. Werończycy wygrali we własnej hali 3:1 z Biosi Indexa Sora, a kolejne dobre spotkanie rozegrał Thomas Jaeschke, który zapisał na swoim koncie 18 punktów.

Nadal na przedostatnim miejscu w tabeli jest BBC Castellana Grotte. Zespół Miłosza Hebdy przegrał we własnej hali 0:3 z Bunge Rawenna, chociaż w trzecim secie niewiele zabrakło do wygranej. Gospodarze przegrali po dramatycznej końcówce 35:37, a pierwsze skrzypce w drużynie gości grali Nicholas Marechal (18 pkt.) i Paul Buchegger (16 pkt.). W zespole gospodarzy najwięcej punktów zdobył Georgios Tzioumakas – 14. O punkt mniej miał na swoim koncie Miłosz Hebda, który rozegrał całe spotkanie. Polski przyjmujący zdobył 11 punktów atakiem przy 42% skuteczności, do nich dołożył dwa skuteczne bloki. Hebda miał również 38% przyjęcia pozytywnego i 28% dokładnego. W ostatnim meczu tej kolejki LPR Piacenza wygrał 3:0 wyjazdowe spotkanie z Kioene Padwa. Najskuteczniejszym siatkarzem zespołu z Piacenzy w tym meczu był Alessandro Fei, który zdobył 12 punktów.