Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: W trzecim meczu finału zdecydowany triumf Imoco

Włochy K: W trzecim meczu finału zdecydowany triumf Imoco

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie wygrało trzeci mecz finału włoskiej Serie A. Podopieczne trenera Daniele Santarellego pokonały na wyjeździe 3:0 Igor Gorgonzola Novara i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 2:1. Niestety w drugiej partii zespół z Conegliano stracił Raphaelę Folie, która doznała kontuzji.

W przeciwieństwie do drugiego meczu finałowego Serie A siatkarek w Conegliano, wygranego przez Imoco 3:2, kolejny mecz decydujący o scudetto był bardzo jednostronny. Autorką pięciu z sześciu pierwszych punktów Imoco była Raphaela Folie. Trudna zagrywka Samanthy Bricio oraz ataki Kimberly Hill sprawiły, że zespół gości prowadził już 11:4. Podopieczne Daniele Santarellego grały wyśmienicie i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:7. W zespole gospodyń zupełnie nieskuteczne były Celeste Plak i Francesca Piccinini. Rywalkom próbowała się przeciwstawić Paola Egonu, ale to nie wystarczyło – Imoco pewnie i wysoko wygrało pierwszego seta 25:12.

Na początku drugiego seta kontuzji kolana doznała Raphaela Folie, która została zmieniona przez Laurę Melandri. Dzięki świetnej postawie Samanty Fabris przyjezdne prowadziły jednak 9:5, ale trzy ataki z rzędu Paoli Egonu zmniejszyły przewagę Imoco. W zespole gospodyń ciężar ataku wzięła na siebie Stephanie Enrgiht, która zastąpiła zupełnie nieskuteczną tego dnia Piccinini, ale zespół z Conegliano znów uciekł na kilka punktów (11:16). Zespół gości kontrolował wydarzenia na boisku, utrzymując bezpieczną przewagę. Ostatnią akcję seta wykończyła Fabris i Imoco wygrało 25:19, prowadząc już 2:0 w całym spotkaniu.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Massimo Barboliniego, które po skutecznych atakach Celeste Plak wyszły na prowadzenie 6:4. Plak jednak, podobnie jak Paola Egonu, zaczęła się mylić w ataku i przewagę znów uzyskał zespół gości (11:12). Po ataku Samanty Fabris Imoco prowadziło już 17:14, świetnie z drugiej linii atakowała Kimberly Hill, a gdy dołączyła do nich Samantha Bricio, było już 23:17 dla przyjezdnych. Bricio zakończyła mecz udanym atakiem i Imoco wygrało znów do 19 i całe spotkanie 3:0, obejmując prowadzenie w rywalizacji finałowej.

– Pokazałyśmy, że naprawdę jesteśmy zespołem – mówiła po meczu Laura Melandri.Pierwszy mecz finałowy w naszym wykonaniu nie był najlepszy, ale teraz zagrałyśmy świetnie. Wejście z ławki rezerwowych było moim zadaniem, ale ciężko jest zastąpić taką zawodniczkę jak Raphaela Folie, bo po jej kontuzji było w nas dużo emocji. To zwycięstwo na pewno dedykujemy właśnie jej – dodała środkowa Imoco. – Przegraliśmy w sposób niedopuszczalny ten mecz. Nie pokazaliśmy tu naszej gry i wartości. Wiem jednak, na co stać mój zespół i jestem pewien, że jesteśmy w stanie odwrócić losy tej rywalizacji – przyznał trener zespołu z Novary, Massimo Barbolini.

Igor Gorgonzola Novara – Imoco Volley Conegliano 0:3
(12:25, 19:25, 19:25)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Imoco

Igor: Plak (7), Gibbemeyer (3), Skorupa (2), Chirichella (6), Piccinini, Egonu (14), Sansonna (libero) oraz Vasilantonaki, Camera, Enright (3) i Zannoni
Imoco: Bricio (13), Folie (7), Danesi (4), Fabris (15), Wołosz (1), Hill (9), De Gennaro (libero) oraz Cella i Melandri (5)