Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Środowe mecze na szczycie tabeli

Włochy K: Środowe mecze na szczycie tabeli

W środę rozegrano mecz 7. kolejki włoskiej Serie A siatkarek. Na główny plan wybiły się dwa mecze na szczycie tabeli, w których zmierzyły się cztery czołowe drużyny. Igor Gorgonzola Novara pokonał 3:0 Savino Del Bene Scandicci, z kolei Imoco Volley Conegliano wygrało po tie-breaku na wyjeździe z Unet E-Work Busto Arsizio. Kolejnej porażki doznał zespół Lardini Filottrano.

Mecz drugiego w tabeli z Savino Del Bene Scandicci z zespołem Igor Gorgonzola Novara, zajmującym trzecie miejsce, budził zrozumiałe emocje. Katarzyna Skorupa i jej koleżanki pewnie wygrały drugiego seta, jednak w drugiej partii gospodynie postawiły już o wiele trudniejsze warunki. Od stanu 16:8 dla Savino przyjezdne rozpoczęły pościg, który zakończył się sukcesem. Zespół z Novary wygrał 27:25, czym zupełnie podciął skrzydła świetnie spisującej się Isabelli Haak (27) i jej koleżankom z drużyny. W trzecim secie po wyrównanym początku Igor Gorgonzola wygrał w końcówce 25:21 i zgarnął trzy cenne punkty na trudnym terenie, zostając nowym liderem włoskiej ekstraklasy. 20 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Paola Egonu, 14 punktów Celeste Plak. Całe spotkanie rozegrała Katarzyna Skorupa, która mądrze kierowała gra całego zespołu.

Dotychczasowy lider rozgrywek, Imoco Volley Conegliano, zmierzył się na wyjeździe z czwartym w tabeli Unet E-Work Busto Arsizio. Dwa pierwsze sety padły łupem przyjezdnych, których grą kierowała Joanna Wołosz. W trzeciej, niezwykle wyrównanej partii górą były jednak gospodynie, które wygrały 25:23. Gdy Imoco rozpoczęło czwartego seta od prowadzenia 8:1, wydawało się, że pewnie sięgnie po trzy punkty. Od stanu 16:10 dla przyjezdnych gospodynie rozpoczęły jednak szaleńczą pogoń, która zakończyła się wygranym przez nie setem 26:24. W tie-breaku lepsze okazały podopieczne trenera Danielle Santarellego i to one wywiozły z Arsizio dwa punkty. Imoco podobnie jak zespół z Novary ma 20 punktów na koncie, ale ustępuje w tabeli rywalkom słabszym bilansem setów. W zespole gospodyń dobre spotkanie rozegrały Michelle Bartsch (23 pkt.) oraz Valentine Diouf (19). W ekipie z Conegliano prym wiodła Samantha Fabris, która zdobyła 31 punktów. 23 oczka na swoim koncie zapisała Kimberly Hill, a 17 środkowa Robin de Kruijf. Joanna Wołosz popisała się w tym spotkaniu trzema punktowymi blokami.

Kolejnej, szóstej już porażki w tym sezonie doznał zespół Lardini Filottrano, który tym razem przegrał wyjazdowe spotkanie z sąsiadem tabeli, Pomì Casalmaggiore. Zespół gospodyń do wygranej 3:0 poprowadziły Brayelin Martinez (17 punktów) oraz Sarah Pavan (15). W drużynie beniaminka 13 punktów zapisała na swoim koncie Lana Scuka, o punkt mniej zdobyła Berenika Tomsia. Polska atakująca 10 punktów zdobyła atakiem przy 29% skuteczności i dołożyła do tego dwa punktowe bloki. Lardini z trzema punktami na koncie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Pierwszy mecz w tym sezonie wygrał ostatni w tabeli zespół Foppapedretti Bergamo, który wygrał po tie-breaku z Il Bisonte Firenze. 16 punktów dla gospodyń zdobyła Mina Popovic.

W pozostałych meczach 7. kolejki Liu Jo Modena wygrało 3:2 z Sab Volley Legnano, a Mycicero Volley Pesaro zwyciężyło po tie-breaku wyjazdowe spotkanie Saguella Team Monza.