Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Porażka wicelidera, trenerzy wyrzuceni z ławki

Włochy K: Porażka wicelidera, trenerzy wyrzuceni z ławki

W 19. kolejce włoskiej Serie A siatkarek doszło do niespodzianki. Drugi w tabeli Igor Gorgonzola Novara przegrał wyjazdowe spotkanie z Pomi Casalmaggiore i ma już tylko punkt przewagi nad kolejnym zespołem. We Włoszech sporo mówi się o wygranym 3:2 meczu Imoco Conegliano w Modenie. Sędzia wyrzucił z ławki obu trenerów, którzy zaczęli się kłócić między sobą.

Sporo emocji nie tylko sportowych wzbudził mecz 19. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Liu Jo Modena a liderem rozgrywek, Imoco Conegliano. Pierwszego seta po zaciętej końcówce wygrały gospodynie, a w drugim Imoco rozbiło rywala do 10. Do ciekawej sytuacji doszło w secie trzecim, gdy decyzja sędziego przy stanie 17:17 wzburzyła obu szkoleniowców. Marco Fenoglio i Daniele Santarelli spotkali się w połowie drogi, mocno gestykulując, a reakcja sędziego była natychmiastowa. Wykluczył on obu szkoleniowców do końca seta, którego wygrał zespół z Modeny. W zespole gospodyń świetnie spisywała się Katarina Barun-Susnjar, która zdobyła w całym spotkaniu 25 punktów. Zespół z Conegliano doprowadził do tie-breaka, w którym przegrywał już 9:12. Końcówka w wykonaniu lidera była jednak piorunująca. Imoco wygrało 15:13 i wyrwało Modenie dwa cenne punkty. Liderkami zespołu gości były Kimberly Hill (20 punktów) oraz Robin de Kruijf (19). Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie, dokładając się do wygranej również trzema skutecznymi akcjami w bloku.

Niespodziewanej porażki w Casalmaggiore doznał wicelider tabeli, Igor Gorgonzola Novara. Katarzyna Skorupa i jej koleżanki wygrały tylko jednego z czterech setów, pozostałe przegrywając po zaciętej walce w końcówkach i ostatecznie wyjechały do domu bez punktów, notując piątą porażkę w tym sezonie. W zespole gospodyń świetny mecz rozegrały Martina Guiggi i Annie Drews, które zdobyły po 19 punktów, wspomagała je Jovana Stevanović, która miała na swoim koncie dwa punkty mniej. W drużynie z Novary najskuteczniejsze były Celeste Plak (21 pkt.) i Paola Egonu (20). Katarzyna Skorupa dołożyła dwa punkty zdobyte atakiem, ale bolączką wicelidera w tym meczu były błędy własne w końcówkach przegranych setów.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał trzeci w tabeli zespół Savino Del Bene Scandicci, który w trzech szybkich setach rozprawił się z Sab Volley Legnano. Dobre spotkanie rozegrała Bethania De La Cruz, która zdobyła 16 punktów. Savino ma już tylko punkt straty do wicelidera z Novary. Przedostatnie miejsce w tabeli opuściła drużyna Foppapedretti Bergamo. Podopieczne trenera Stefano Micoliego wygrały 3:0 z Mycicero Volley Pesaro i awansowały na 10. miejsce. 16 punktów dla zespołu z Bergamo zdobyła Miriam Sylla.

Bez punktu w tej kolejce pozostało Lardini Filottrano, które uległo 1:3 w wyjazdowym spotkaniu Saguella Team Monza. W pierwszym secie Berenika Tomsia i jej koleżanki zdobyły zaledwie 9 punktów, ale kolejnego wygrały. 16 punktów dla gospodyń zdobyła Helena Havelkova, w zespole z Filottrano tyle samo na swoim koncie miała Annie Mitchem. Berenika Tomsia zdobyła 10 punktów, z czego 5 atakiem przy 23% skuteczności. Dołożyła do nich 4 skuteczne bloki i jednego asa serwisowego. W ostatnim meczu 19. serii spotkań czwarty w tabeli Unet E-Work Busto Arsizio pokonał we własnej hali 3:1 Il Bisonte Firenze. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Alessia Gennari, która zdobyła w tym meczu 18 punktów.