Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Pierwsza wygrana Włoszek

WGP: Pierwsza wygrana Włoszek

Drugiej porażki w turnieju finałowym I dywizji World Grand Prix doznały Amerykanki, które musiały pożegnać się z turniejem. Po porażce 2:3 z Serbią tym razem lepsze od USA okazały się Włoszki, zwyciężając 3:1.

Włoszki rozpoczęły to spotkanie z animuszem, szybko obejmując prowadzenie, którego nie wypuściły już do końca pierwszej odsłony meczu. Przewaga Italii zarysowała się już od samego początku. Włoszki z akcji na akcję rozkręcały się coraz bardziej. Po ataku Paoli Egonu było już 10:5 dla jej drużyny. Sztab szkoleniowy reprezentacji USA poprosił o czas. To zagranie nie zdało swojego egzaminu, bowiem Włoszki nie spuszczały z tonu. Co prawda Amerykankom udało się jeszcze dojść rywalki na 3 oczka (20:17), ale w końcówce ponownie inicjatywę przejęły reprezentantki Italii, które wygrały ostatecznie 25:21.

Druga partia potoczyła się całkowicie odmiennie od pierwszej. To siatkarki z Ameryki Północnej objęły bardzo szybko prowadzenie 5:1, po błędzie dotknięcia siatki przez Włoszki. Te nie dawały jednak za wygraną i doszły rywalki na 10:10 po ataku Cateriny Bosetti. Od tego momentu obydwie ekipy biły się punkt za punkt, aż do stanu 20:20. Wtedy na trzy oczka odskoczyły Amerykanki (23:20), które nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 25:22, po zagrywce w siatkę młodszej z sióstr Bosetti.

Trzeci set przebiegał pod dyktando Włoszek od pierwszej piłki. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego bardzo szybko osiągnęły aż sześciopunktową przewagę (11:6). Amerykanki same sobie nie pomagały, popełniając zbyt wiele niewymuszonych błędów (dotknięcia siatki). Set odbył się bez większej historii. Tak wysoka przewaga z początku seta wystarczyła, by dowieźć spokojnie prowadzenie do końca i zwyciężyć 25:22.

Czwarta, jak się później okazało ostatnia partia była najciekawszą w tym meczu. Na początku Włoszki prowadziły 8:4 po zbiciu Egonu. Amerykanki nie dawały jednak za wygraną i doprowadziły do remisu 10:10. Obydwa zespoły szły łeb w łeb, aż do stanu 21:19, kiedy to Italia odskoczyła. To był decydujący moment seta. Finalnie Włochy wygrały 3:1 i pozbawiły USA szans na awans do półfinału.

USA – Włochy 1:3
(21:25, 25:22, 22:25, 21:25)

USA: Lloyd (2), Dixon (6), Gibbemeyer (13), Kingdon (5), Murphy (3), Bartsch (8), Wong (libero) oraz Drews (16), Courtney (5) i Hancock
Włochy: Malinov, (4) Folie (9), Bosetti C. (10), Chirichella (8), Bosetti L. (4), Egonu (32), De Gennaro (libero) oraz Sylla (4), Bonifacio (1) i Loda