Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E2: Polki nie zwalniają tempa, Argentyna bez szans

WGP, gr. E2: Polki nie zwalniają tempa, Argentyna bez szans

Reprezentacja Polski siatkarek rewelacyjnie spisuje się w tegorocznej edycji World Grand Prix. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie przegrały jeszcze meczu, a kolejną ofiarą biało-czerwonych okazały się Argentynki, które w sobotę nie ugrały nawet seta. Problemy Polki miały jedynie w partii numer dwa. W niedzielę na zakończenie turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki zagrają z Koreą Południową.

Spotkanie otworzył podwójny blok na Acoscie. Serię Polek przy zagrywkach Joanny Wołosz przerwał dopiero atak po skosie Acosty (1:4). Celne zagranie Bereniki Tomsi na podwójnym bloku sprowadziło drużyny na pierwszą przerwę techniczną, podczas której biało-czerwone prowadziły 8:3. Dystans powiększał się, dlatego o czas poprosił trener Orduna. Kolejna seria naszych reprezentantek trwała, dlatego argentyński szkoleniowiec zaczął rotować składem. Na niewiele się to jednak zdało. Autowy atak Antoneli Fortuny dał sygnał do drugiego regulaminowego czasu (6:16). Dobrze funkcjonował polski blok. W kolejnych akcjach podopieczne Jacka Nawrockiego nie traciły koncentracji. W końcówce punktową zagrywkę dołożyła jeszcze Joanna Wołosz (20:8). Chociaż gra Polek nie była pozbawiona nieporozumień, nie rzutowały one na postawę reprezentacji. Autowy atak Acosty dał gospodyniom ostatni punkt w jednostronnym secie.

Swobodny atak Malwiny Smarzek po prostej dał pierwszy punkt Polkom w drugim secie. Przez złe przyjęcie zagrywek Antoneli Fortuny gospodynie miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku (1:4). Dopiero po mocnym zbiciu Martyny Grajber po bloku na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Po autowym zagraniu Tomsi drużyny zeszły na przerwę techniczną, po której w uderzeniu pozostawały Argentynki. Przyjezdne zaczęły górować na siatce, funkcjonował argentyński blok (12:9). Gdy zagranie Kąkolewskiej zatrzymała Julieta Constanza Lazcano, o czas poprosił Jacek Nawrocki (14:10). Raz za razem skutecznie punktowała Lucia Fresco. W drugiej fazie seta dobrą zmianę dała Patrycja Polak (14:16). Wystarczyła jednak interwencja Guillermo Orduny, aby jego podopieczne na nowo zaczęły budować przewagę (18:14). Chociaż przy celnych zagrywkach Zuzanny Efimienko biało-czerwone ponownie zniwelowały straty, wciąż nie były w stanie doprowadzić do remisu. Skuteczne ataki Malwiny Smarzek nie wystarczały, by odwrócić losy seta. Dopiero gdy w decydującym momencie seta zaczęła punktować Berenika Tomsia, gospodynie wyrównały (23:23). Argentynki miały swoją szansę na zwycięstwo, jednak jej nie wykorzystały i to Polki cieszyły się ze zwycięstwa 26:24.

Po wyrównanym początku punktować zaczęła Lucia Fresco (7:5). Gra Argentynek nie była jednak pozbawiona błędów. Po przerwie technicznej swoją zagrywką nękać rywalki zaczęła Zuzanna Efimienko, uaktywnił się biało-czerwony blok (12:9). Gra Polek nakręcała się, czujnie na siatce grała Agnieszka Kąkolewska. Problemy z przyjęciem zagrywki Joanny Wołosz tylko pogłębiły niemoc Argentynek, dlatego drugi czas wykorzystał Guillermo Orduna (10:17). Chociaż przyjezdne starały się jeszcze podjąć walkę, dystans punktowy był zbyt duży, by reprezentacja Argentyny realnie mogła zagrozić biało-czerwonym. W końcówce kilka trudnych zagrywek posłała jeszcze Kąkolewska (23:13). Całe spotkanie zakończyła skutecznym atakiem z prawego skrzydła Patrycja Polak.

Polska – Argentyna 3:0
(25:10, 26:24, 25:15)

Polska: Kąkolewska (14), Smarzek (14), Tomsia (11), Wołosz (6), Efimienko (5), Grajber (5), Witkowska (libero) oraz Brzóska, Polak (4), Pleśnierowicz i Bociek
Argentyna: Fresco (17), Piccolo (7), Lazcano (7), Acosta (1), Aispurua (1), Vidal (1), Rizzo (libero) oraz Sagardia, Hiruela Tapia, Fortuna (4), Sosa (2) i Franchi (libero)