Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E2: Peruwianki lepsze od reprezentacji Argentyny

WGP, gr. E2: Peruwianki lepsze od reprezentacji Argentyny

Reprezentacja Peru pokonała 3:1 Argentynę w swoim ostatnim meczu grupy E2 World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dla Peruwianek była to trzecia wygrana w tegorocznych rozgrywkach, Argentynki bez wygranej z jednym punktem na koncie zamykają tabelę 2. dywizji.

Mecz udaną kiwką ze środka otworzyła Emilce Sosa, ale kiedy na zagrywkę poszła Angela Leyva, to Peru prowadziło 6:1. Argentynki popełniały błędy, nie mogły skończyć ataku, nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera Ordunę. Po ataku w siatkę Argentynek na tablicy było 8:4 i przerwa techniczna. Po niej Peruwianki utrzymywały swoje prowadzenie (13:8). W pełni kontrolowały to, co się działo na boisku, znakomicie grały w obronie i były skuteczne w kontrataku. Po ataku Ucedy zespoły zeszły na przerwę techniczną (16:9). Po niej straty za sprawą dobrej gry blokiem zaczęły odrabiać Argentynki (12:16). Po stronie Peru bardzo trudna do zatrzymania była Uceda, co pozwoliło tej ekipie utrzymywać prowadzenie, po stronie rywalek było też sporo prostych błędów i przy stanie 14:20 o czas poprosił trener Guillermo Orduna. Jego podopieczne próbowały odrabiać straty blokiem, a także trudną zagrywką. W ataku dominowały jednak Peruwianki, które seta wygranego 25:18 zakończyły jednak skutecznym blokiem.

W drugą partię lepiej jednak weszły Argentynki (4:1), jednak blok pozwolił ich rywalkom zbliżyć się na punkt (3:4). Trzypunktową przewagę Argentynki odbudowały dzięki zagrywce Emilce Sosy, a po ataku Lucii Fresco było 8:3. Zespół do walki próbowała poderwać Uceda, pozwoliło to Peruwiankom zbliżyć się na trzy oczka, ale błędy własne sprawiły, że rywalki znów odskoczyły (12:7). Argentynki zbliżyły się jednak na 11:13 przy dobrej zagrywce Alexandry Muñoz. Serwisem odpowiedziały jednak też i Argentynki, które dzięki temu przeważały na przerwie technicznej 16:11. Trudny serwis Leyvy spowodował, że Peru znów zbliżyło się do rywalek (14:16). W tym secie zagrywka odgrywała wyjątkową rolę, bowiem kiedy w tym elemencie popracowała Fresco, było już 20:16. Skuteczny blok dał Argentynkom piłki setowe (24:18), a w kolejnej akcji rywalki popełniły błąd i w meczu było 1:1.

Dobra zagrywka pozwoliła Peru prowadzić w secie trzecim 2:0, ale rywalki wyrównały na 3:3. Po asie serwisowym to Argentyna miała punkt przewagi. Wynik jednak cały czas oscylował wokół remisu, ale kiedy udanie atakowała Leyva, na tablicy było już 11:9. Rueda skutecznym zbiciem powiększyła przewagę swojej ekipy do trzech oczek (13:10), a jej koleżanki dalej nie zwalniały tempa. Skuteczny blok pozwolił Peruwiankom przeważać już pięcioma oczkami, a na przerwie technicznej numer dwa było już 16:10. Peruwianki utrzymywały przewagę, ale rywalki się nie poddawały. Kiedy między innymi piłkę przechodzącą wykorzystała Emilce Sosa, Argentynki zbliżyły się na trzy oczka. Zagrywką Muñoz i atakiem Leyva wyprowadziły jednak Peru na 23:18. Argentynki wprawdzie zbliżyły się znów na dwa oczka, ale udany atak dał Peru piłki setowe (24:21). Dobra gra Tanyi Acosty pozwoliła Argentynie obronić dwie z nich, ale Uceda udanym zbiciem pozbawiła rywalki szans na wygraną w tej odsłonie.

Po udanym ataku Leyvy Peru prowadziło w czwartej partii 3:1, do tego trudny serwis dołożyła także Muñoz (6:1). Argentynki zbliżyły się jednak na dwa oczka. Dwupunktowa różnica utrzymała się także na przerwie technicznej, na którą zespoły zeszły po ataku Ucedy. Peruwianki cały czas utrzymywały niewielką przewagę, a kilka chwil później dobra gra w ataku i zagrywce Clarivett Yllescas plus zbicie Leyvy pozwoliło ją powiększyć do pięciu oczek (14:9). Po kolejnym ataku Leyvy było już 16:10 i przerwa techniczna. Peruwianki pewnie zmierzały po triumf w tym spotkaniu, po zbiciu Ruedy prowadziły już 19:14. W pełni kontrolowały one boiskowe wydarzenia, dominując przede wszystkim w ataku i na zagrywce (23:16). Argentynki walczyły do końca (19:24), ale spotkanie udanym atakiem zakończyła Mirtha Uribe.

Peru – Argentyna 3:1
(25:18, 18:25, 25:23, 25:19)

Peru: Leyva (21), Uceda (20), Cotito (12), Uribe (9), Yllescas (6), Muñoz (4), Patiño (libero) oraz Olemar (1), Almeida, Frias i Gomez
Argentyna: Sosa (17), Aispurua (12), Acosta (10), Fresco (9), Vidal (4), Piccolo (3), Rizzo (libero) oraz Fortuna (5), Bosio (3), Sagardia (2), Martinez (libero) i Tapia