Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E2: Koreanki lepsze od reprezentacji Peru

WGP, gr. E2: Koreanki lepsze od reprezentacji Peru

W pierwszym sobotnim meczu turnieju grupy drugiej rozgrywanego w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentacja Korei  Południowej w trzech setach pokonała Peru. Zacięte, zakończone grą na przewagi były dwa pierwsze sety, natomiast w trzecim Azjatki nie dały już rywalkom żadnych szans. W drugim meczu dnia Polki zagrają z Argentyną.

Mecz lepiej rozpoczęły reprezentantki Peru, które prowadziły już 6:2, a w jej szeregach znakomicie spisywała się szczególnie Carla Rueda Cotito. Na przerwie technicznej numer jeden Peru prowadziło już różnicą pięciu punktów (8:3). Koreanki wzmocniły jednak zagrywkę i zbliżyły się na 10:13. W przyjęciu cierpiała zwłaszcza Jeonagh Park, którą zastąpiła Kim Miyoun. Pogoń ekipy z Azji dalej trwała w najlepsze, zagrywką pracowała także gwiazda zespołu Kim Yeon Koung, co dało jej drużynie wynik 16:15. Po asie serwisowym Kim Heejin Koreanki odskoczyły na 17:19, ale z pomocą Peruwiankom przyszedł blok (19:19). Koreanki w końcówce nie były w stanie poradzić sobie z zagrywką rywalek, które odskoczyły na 23:21, ale szybko się pozbierały i po punkcie zdobytym przez Yang Hyojin mogły cieszyć się z wygranej na przewagi.

Po ataku Park w drugim secie było 3:2 dla Koreanek, ale Peruwianki nie odpuszczały i kiedy udanie atakowała Jessenia Uceda, na tablicy było 5:5. Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Kim Yeon Koung i na przerwie technicznej numer jeden ekipa z Azji prowadziła 8:5. Po powrocie na parkiet Peruwianki nie odpuszczały i kiedy zagrywką popracowała Leyva, zrobiło się 11:11. Na drugiej przerwie technicznej punkt przewagi miały Koreanki, które zaraz potem odskoczyły już na trzy oczka (18:15). Koreanki spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia (23:18), ale rywalki w końcówce popracowały jeszcze zagrywką i atakiem (21:23). Po akcji Kim Miyoun Koreanki miały piłki setowe, ale ofiarna gra w obronie, atak Ruedy oraz błąd w ataku Azjatek dały wynik 24:24. Ostatecznie Koreanki wygrały po grze na przewagi, kończąc tę część meczu udanym blokiem.

Początek trzeciej partii był wyrównany, a ozdobą niewątpliwie byłą bardzo długa akcja zakończona atakiem Ucedy na 2:2. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy zagrywka i udany kontratak pozwoliły Koreankom odskoczyć, asa dołożyła także Park Heejin (7:4) i o czas poprosił opiekun reprezentacji Peru. Po przerwie technicznej do odrabiania strat rzuciły się Peruwianki, pomagały w tym także rywalki błędami własnymi (8:9). Pogoń była tylko chwilowa, bowiem wkrótce Azjatki wrzuciły wyższy bieg. W ataku radziła sobie Kim Heejin, działał także blok (14:9). Na drugiej przerwie technicznej różnica wynosiła cztery punkty na korzyść Koreanek, które zeszły na nią po udanym ataku. Po niej ekipa z Azji spokojnie kontrolowała to, co się działo na boisku, po udanym bloku, a następnie ataku Kim Yeon Koung prowadziła już 21:15. Do końca meczu Koreanki nie pozwoliły rywalkom zdobyć nawet punktu i zakończyły mecz udanym atakiem.

Korea Południowa – Peru 3:0
(26:24, 27:25, 25:15)

Korea Płd.: Yeon Koung (19), Heejin (14), Hyo Jin (12), Su Ji (8), Jeongah (5), Hye Seon, Hae Ran (libero) oraz Sooji, Yeongyeon, Minkyoung (1) i Miyoun (2)
Peru: Rueda (16), Leyva (11), Udeda (10), Yllescas (7), Machado (6), Muñoz (1), Torres (libero) oraz Patiño (libero), Gomez, Almeida i Urrutia (1)