Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E2: Argentyna bezradna w starciu z Koreankami

WGP, gr. E2: Argentyna bezradna w starciu z Koreankami

W pierwszym meczu turnieju grupy E2 World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentacja Argentyny zmierzyła się z Koreą Południową. Po pierwszym wyrównanym secie przegranym w końcówce również w drugim Argentynki długo wygrywały, jednak w ostatnich piłkach oddały całkowicie inicjatywę rywalkom. Koreanki dobiły zespół z Ameryki Południowej w trzecim secie, rozbijając go wysoko do 8.

Meczem Argentyny z Koreą Południową rozpoczął się turniej World Grand Prix grupy E2 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od samego początku Koreanki imponowały grą w obronie, jednak na pierwszej przerwie technicznej prowadziły tylko jednym punktem. Po niej zagrywki Hye Seon Yeum sprawiły sporo problemów siatkarkom z Ameryki Południowej i Koreanki zyskały czteropunktową przewagę. Argentynki odrobiły straty, jednak na drugiej przerwie technicznej znów miały trzy punkty straty. W końcówce gra się wyrównała i po bloku na Yeon Koung Kim na prowadzenie 20:19 wyszły podopieczne trenera Guillermo Orduny. Potem jednak dwie dobre zagrywki Su Jin Kim odwróciły sytuację i Koreanki miały pierwszą piłkę setową przy stanie 24:21. Fatalne błędy Azjatek spowodowały, że Argentyna doprowadziła do wyrównania, a po ataku Priscili Bosio to jej drużyna miała piłkę setową. I znów kibice obejrzeli kolejny zwrot akcji, bowiem od tego momentu punktowały tylko Koreanki, które ostatecznie triumfowały 27:25. Seta zakończył efektowny blok Yeon Koung Kim.

Siatkarki z Ameryki Południowej po pechowo przegranym pierwszym secie dużo lepiej rozpoczęły drugą partię i na przerwie technicznej prowadziły już 8:4. Koreanki odrobiły część strat, ale seria punktów dla Argentynek przed kolejną przerwą techniczną i skuteczna gra Sol Piccolo dały im prowadzenie 16:11. Podopieczne trenera Orduny pewnie zmierzały do wygranej w drugim secie, jednak od stanu 21:15 coś w ich grze wyraźnie się zacięło. Najpierw blok Yeon Kung Kim, potem trzy kiwki tej zawodniczki z rzędu i Koreanki doprowadziły do remisu 21:21. W końcówce zespół Argentyny stał jak zaczarowany i bezradnie patrzył na to, co wyprawiają rywalki. Seta wynikiem 25:22 dla Korei zakończyła świetnie dysponowana w końcówce Yeon Kung Kim.

O trzecim i ostatnim secie w tym meczu Argentynki na pewno będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Koreanki rozpoczęły od prowadzenia 6:3, potem już zdobywały punkty seriami. Ich rywalkom wyraźnie odechciało się grać i chyba chciały jak najszybciej udać się do szatni. Argentynki sprawiały wrażenie nieobecnych na boisku, a Azjatki bezlitośnie je punktowały (15:5). Od stanu 21:8 dla Korei punktowały już tylko podopieczne trenera Honga Sungjina, które wysoko wygrały do 8, zapisując na swoim koncie kolejne trzy punkty.

Argentyna – Korea Południowa 0:3
(25:27, 22:25, 8:25)

Argentyna: Acosta (10), Piccolo (9), Fresco (8), Sosa (4), Lazcano (3), Vidal (2), Rizzo (libero) oraz Fortuna (4), Bosio (1), Tapia (1) i Sagardia
Korea Płd.: Yeon Koung Kim (16), Jeongah Park (16), Hyo Jin Yang (10), Su Ji Kim (9), Miyoun Kim (3), Hye Seon Yeum (2), Yeongyeon Kim (libero) oraz Heejin Kim (2), Hae Ran Kim, So-La Lee, Sooji Han i Minkyoung Hwang