Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. 3: Węgry i Francja nadal niepokonane

WGP, gr. 3: Węgry i Francja nadal niepokonane

Nie było niespodzianek na początku drugiego weekendu w dywizji 3 World Grand Prix. Swoje mecze wygrały Węgierki i Francuzki, które już mogą być niemal pewne gry w Final Four. Bliska tego jest również reprezentacja Wenezueli. Co ciekawe, pierwsze zwycięstwo odniosły siatkarki z Trynidadu i Tobago, które pokonały 3:1 reprezentację Australii.

W Caracas w Wenezueli rozpoczął się turniej grupy C3 tegorocznej edycji World Grand Prix. W pierwszym meczu niepokonane dotąd Węgierki zmierzyły się z reprezentacją Meksyku i nie miały żadnego problemu z odniesieniem zwycięstwa. Siatkarki z Europy przewyższały rywala pod każdym względem i wysoko wygrały pierwszego seta do 13. W drugiej partii Meksykanki nieco wyżej zawiesiły poprzeczkę, ale udało im się zdobyć tylko 20 punktów. W trzecim secie przewaga węgierskiego zespołu znów nie podlegała dyskusji i wygraną do 13 podopieczne Alberto Salamona zakończyły spotkanie, w którym zanotowały czwarte zwycięstwo z rzędu.

Meksyk – Węgry 0:3
(14:25, 20:25, 13:25)

Meksyk: Sainz, Sanay, Carranza, Bañuelos, Rios, Minjarez, Olmos (libero) oraz Maldonado, Mirales, Segura, Mendoza i Gomez
Węgry: Szakmáry, Tálas, Dékány, Dobi, Liliom, Nagy, Szpin (libero) oraz Soós, Kötél (libero), Villám, Bleicher i Pekárik

W drugim meczu tej grupy reprezentacja Wenezueli spotkała się z najsłabszą w grupie drużyną Algierii. Ku zaskoczeniu wszystkich gospodynie miały sporo problemów w pierwszym secie. Popełniały dużo niewymuszonych błędów i udało im się wygrać dopiero po zaciętej walce w końcówce na przewagi 28:26. W kolejnych dwóch setach przewaga siatkarek z Ameryki Południowej była już o wiele bardziej wyraźna. Podopieczne trenera Iosvanny Chambersa wygrały dwukrotnie do 18 i zapisały na swoim koncie trzy cenne punkty, które przybliżają je do gry w Final Four, który odbędzie się w Australii. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Maria Jose Perez Gonzalez (10).

Wenezuela – Algieria 3:0
(28:26, 25:18, 25:18)

Wenezuela: Gonzalez (10), Melendez (9), Florian (7), Glod (5), Iriarte (5), Veloz (1), Ramirez (libero) oraz Chirinos (1), Hidalgo i Bandres (libero)
Algieria: Rabah-Mazari (4), Kahina (2), Hammouche (1), Guimour (1), Aderrahim (1), Bourihane, Bounser (libero) oraz Ayadi, Mezemate, Schour i Sadi

W Port of Spain, stolicy Trynidadu i Tobago, rywalizują drużyny grupy D3. W pierwszym meczu Francuzki pokonały 3:0 reprezentację Kamerunu, ale ta wygrana nie przyszła im łatwo. Zespół z Afryki w każdym z trzech setów walczył do końca i niewiele brakowało, a Trójkolorowe straciłyby tu seta albo nawet punkt. Najbliżej sukcesu zespół Kamerunu był w trzeciej partii, przegranej do 23. Francuzki mają już cztery zwycięstwa na swoim koncie i praktycznie zapewniony awans do turnieju finałowego. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyła Juliette Fidon, która zapisała na swoim koncie 12 „oczek”.

Kamerun – Francja 0:3
(21:25, 22:25, 23:25)

Kamerun: Bikatal (17), Nana (9), Mogoung (8), Fawziya (7), Ntame (5), Koulla (2), Nasser (libero) oraz Bassoko i Guigolo
Francja: Fidon (12), Ndoye (10), Dascalu A. (10), Gicquel (9), Dje (6), Amalric (1), Rochelle (libero) oraz Zongo (2), Pezelj i Stojiljkovic

Do niespodzianki doszło w drugim meczu tej grupy, w którym gospodynie zmierzyły się z reprezentacją Australii. W pierwszej partii prowadzone przez niezmordowaną Rachel Rourke Volleyroos pewnie wygrały do 16 i wydawało się, że siatkarki z Antypodów łatwo pokonają zespół gospodyń. Podopieczne kubańskiego szkoleniowca Francisco Cruza w kolejnym secie jednak podniosły się i pewnie wygrały do 17, wyrównując stan spotkania. Duże znaczenie miała trzecia partia, którą siatkarki Trynidadu i Tobago rozstrzygnęły na swoją korzyść w emocjonującej końcówce. Australijki już się nie podniosły i przegrały również czwartego seta, tym samym faktem stała się pierwsza wygrana gospodyń w tej edycji World Grand Prix. Australia jednak jako gospodarz ma zapewniony już udział w Final Four. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Krystle Esdelle (18) i Channon Thompson (17), dla Australii Rachel Rourke (21).

Trynidad i Tobago – Australia 3:1
(16:25, 25:17, 26:24, 25:17)

Trynidad i Tobago: Esdelle (18), Thompson (17), Ross (11), Jack (10), Ramdin (9), Forde (6), Olton (lbero) oraz Davidson i Steele
Australia: Rourke (21), Hynes (11), Tait (7), Carey (6), Morrow (1), Paine, De Innocentiis (libero) oraz Reeve (4), Godfrey, Martin i Sadler