Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Wałbrzychu trzy sety dla Lechii

I liga M: W Wałbrzychu trzy sety dla Lechii

Wałbrzyscy siatkarze pierwszy mecz w nowym roku grali przeciwko świetnie radzącemu sobie w rozgrywkach I ligi mężczyzn beniaminkowi z Tomaszowa Mazowieckiego. Wałbrzyszanie chcieli się zrewanżować za porażkę w pierwszym spotkaniu obu drużyn, jednak ta sztuka im się nie udała. MKS Aqua Zdrój przegrał przed własną publicznością w trzech setach.

Początek meczu wskazywał, że faktycznie będzie to możliwe. Choć to przyjezdni pierwsi zdołali zbudować trzypunktową nadwyżkę, to w kolejnych akcjach niezła gra na siatce gospodarzy i dobrze radzący sobie w rozegraniu Lipiński pomagały utrzymać wynik seta na styku. Kolejny zryw gości dał im trzypunktowe prowadzenie w finalnej fazie partii 20:17. Wałbrzyscy zawodnicy nie zamierzali jednak rezygnować z walki. Ambitna postawa ponownie pozwoliła cieszyć się im z remisu. Gra punkt za punkt utrzymała się aż do końca. Siatkarze Lechii stanęli przed piłką setową przy stanie 25:24 i już w pierwszej próbie, udanym blokiem zakończyli grę w tej części meczu.

O drugiej odsłonie drużyna z Wałbrzycha będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Gospodarzom nie wychodziło zupełnie nic, głównie mieli bardzo duże problemy z atakiem. Sporo piłek trafiło w blok przeciwników, w dodatku miejscowi popełniali też sporo błędów. Lechia nie odpuszczała, choć Lipski i spółka walczyli ambitnie. To było w tym momencie zdecydowanie za mało. Drużyna gości odjeżdżała i to w tempie bolidu Formuły 1, z wielką łatwością budując przewagę. Ostatecznie zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego wygrali drugiego seta 25:13.

Trzecia partia znowu tchnęła w wałbrzyskich kibiców odrobinę nadziei. Aqua Zdrój MKS walczył dzielnie. Pomimo wielu błędów podopieczni Janusza Bułkowskiego potrafili się podnosić z kolan i wciąż liczyć się w grze. Niestety ponownie o wyniku zdecydowały detale. Tym razem Lechia była lepsza. Wykorzystała pierwszą piłkę meczową i ze spokojem czeka na następny pojedynek. W Wałbrzychu kibice powoli przyzwyczajają się do tego, że będzie to kolejny sezon walki o utrzymanie.

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3
(24:26, 13:25, 23:25)