Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Nitrze dwa pięciosetowe pojedynki. BBTS Bielsko-Biała w finale

W Nitrze dwa pięciosetowe pojedynki. BBTS Bielsko-Biała w finale

W piątkowy wieczór w ramach Turnieju o Puchar Rektora SPU Nitra BBTS Bielsko-Biała podejmowało drużynę Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. Bielszczanie po trudnym boju pokonali austriacką ekipę 3:2. Pierwszy mecz w ramach międzynarodowego turnieju w Nitrze również zakończył się w pięciu setach, a zwycięstwo odnieśli w nim gospodarze VKP Bystrina SPU Nitra. W sobotę obie ekipy zmierzą się w wielkim finale.

BBTS Bielsko-Biała swoje spotkanie zaczęło od dwóch przegranych setów. Podopieczni Rastislava Chudika popełniali mnóstwo błędów własnych. Mimo iż w końcówkach tych partii zdołali oni odrabiać duże różnice punktowe i zbliżyć się do rywala na dwa oczka, nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Przeciwnik postawił bielszczanom blok nie do przebicia i kąsał rywala w zagrywce. Grę dyktowali w tych odsłonach przyjmujący i środkowi austriackiej ekipy, a z tych wyróżnić należy Pedro Francesa, który przypieczętował swoim skutecznym atakiem zwycięstwo w drugiej partii.

Początkowo podobnie wyglądała trzecia odsłona tego spotkania. Od pierwszej piłki rytm nadawali Austriacy, jednak bielszczanie zdołali dogonić rywala i od wyniku 10:10 to oni zaczęli dyktować warunki gry drużynie z Innsbrucka. Wysoka skuteczność w ataku i bloku plusligowej ekipy spowodowała, że podopieczni Miroslava Palguta nie mieli żadnych argumentów do zwycięstwa w tej partii, która w rezultacie zakończyła się wynikiem 25:21 dla BBTS-u.

Czwarty set podobnie jak trzecia odsłona był wymianą ciosów obu ekip. Silne skrzydło Hypo Tirol Alpenvolleys, na którym prym wiódł Igor Grobelny, nie zdołało dostatecznie postawić się rywalowi. Po zaciętej walce punkt za punkt na przestrzeni całej partii zwycięstwo odnotowała ekipa Rastislava Chudika. Drużyna Miroslava Palguta popełniła dużo błędów w polu serwisowym, dodatkowo świetne obrony bielskiego zespołu spowodowały, że skuteczność w ataku Austriaków znacząco zmalała. Seta zakończył punktowym kontratakiem Wiaczesław Tarasow i przy wyniku 26:24 obie ekipy udały się na naradę przed ostatnią, decydującą odsłoną tego meczu.

W piątej partii emocji nie brakowało. Po chwilowym zawahaniu w początkowej fazie seta drużyna z Bielska-Białej narzuciła rywalowi swój rytm gry, pewnie zmierzając po zwycięstwo. Kilka sprytnych, technicznych zagrań ze strony skrzydłowych BBTS-u i pomyłki rywali sprawiły, że triumf święcili bielszczanie, którzy zakończyli ten mecz wynikiem 15:12 po ataku Bartosza Janeczka.

Najskuteczniejszym zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała był Oleg Krikun, który zdobył dla swojej drużyny 25 punktów, na drugim miejscu uplasował się jego rodak – Wiaczesław Tarasow wraz ze swoimi 17 oczkami. Trzecim najlepiej punktującym w ekipie został Bartosz Janeczek, który zdobył 8 punktów w tym meczu.

Bezapelacyjnie najsilniejszym ogniwem Hypo Tirol Alpenvolleys Haching był Igor Grobelny, który zanotował na swoim koncie 20 punktów. Za nim uplasował się Stefan Chrtiansky ze swoimi 15 oczkami. Trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem w tej ekipie był Pedro Frances, który zdobył w tym meczu 8 punktów.

W sobotę na godzinę 19:30 zaplanowany jest finał turnieju, w którym gospodarz VKP Bystrina SPU Nitra podejmie drużynę BBTS-u Bielsko-Biała. Starcie to poprzedzi mecz Hypo Tirol Alpenvolleys Haching z Volejbal Brno, który wystartuje o godzinie 16.

BBTS Bielsko-Biała – Hypo Tirol Alpenvolleys Haching 3:2
(21:25, 23:25, 25:21, 26:24, 15:12)