Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > VK Agel Prostejov najlepszy w Rzeszowie

VK Agel Prostejov najlepszy w Rzeszowie

W weekend w Rzeszowie rozegrany został V Międzynarodowy Turniej i Puchar Firmy Developres. Najlepszym zespołem okazał się czeski Agel Prostejov, a na drugim miejscu uplasowały się gospodynie turnieju, Developres SkyRes Rzeszów. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończył Polski Cukier Muszynianka Muszyna, natomiast ostatnia lokata należała do RC Cannes.

W pierwszym spotkaniu turnieju po dwóch stronach siatki stanęły zagraniczne zespoły – VK Agel Prostejov oraz RC Cannes. Wiele emocji przyniosła przede wszystkim pierwsza partia, w której po grze na przewagi triumfowały siatkarki z Czech. To one bardzo pewnie zapisały na swoim koncie seta numer dwa i ostatecznie spotkanie zakończyły w trzech odsłonach.

VK Agel Prostejov – RC Cannes 3:0
(26:24, 25:15, 25:22)

Potem na parkiet wybiegły zawodniczki z Muszyny i Rzeszowa. W premierowej partii pewne zwycięstwo odniosły podopieczne Bogdana Serwińskiego, jednak potem na wyższy poziom wskoczyły gospodynie. Rzeszowianki zapisały na swoim koncie trzy kolejne sety, a w żadnym z nich ich przewaga nie była zagrożona.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(25:19, 20:25, 22:25, 20:25)

Pierwsze starcie kolejnego dnia turnieju przyniosło sporo emocji. Premierowa odsłona meczu Muszynianki Muszyna z RC Cannes zapowiadała sporą walkę, a wygrały ją siatkarki z Muszyny. Potem jednak do głosu doszły rywalki, dominując na boisku 25:17, a w kolejnej partii nie dały Muszyniance najmniejszych szans, wygrywając aż 25:14. Zespół Bogdana Serwińskiego szybko się jednak pozbierał, zapisał na swoim koncie trzecią odsłonę, a w decydującym o zwycięstwie secie pokonał przyjezdne z Francji 15:10.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – RC Cannes 3:2
(25:23, 17:25, 14:25, 25:18, 15:10)

W starciu pomiędzy VK Agel Prostejov a Developresem Rzeszów siatkarki z Podkarpacia były w stanie ugrać tylko jednego seta. W drugiej partii triumfowały 25:22, ale pozostałe trzy dość wyraźnie wygrały Czeszki, które pewnie czuły się zwłaszcza w trzeciej i czwartej części spotkania, w których gospodyniom nie udało się zbliżyć do granicy 20 oczek.

VK Agel Prostejov – Developres SkyRes Rzeszów 3:1
(25:21, 22:25, 25:17, 25:16)

Czeszki od mocnego akcentu rozpoczęły także ostatni dzień turnieju, pokonując Muszyniankę w premierowej odsłonie 25:14. Ekipa z Muszyny jedynie w drugiej partii nawiązała z rywalkami wyrównaną walkę, jednak po grze na przewagi musiała uznać wyższość rywalek, które zwycięstwem w trzecim secie 25:21 zakończyły turniej na pierwszym miejscu.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – VK Agel Prostejov 0:3
(14:25, 24:26, 21:25)

Na zakończenie turnieju w Rzeszowie RC Cannes zmierzyło się z Developresem, który bardzo dobrze otworzył to spotkanie (25:16). Rzeszowiankom nie udało się jednak kontynuować dobrej passy (18:25), ale na swoje dobry tory powróciły już w trzecim secie. Drużyna z Podkarpacia pewnie wygrała dwie kolejne odsłony, kończąc turniej na drugim miejscu.

RC Cannes – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(16:25, 25:18, 17:25, 18:25)