Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Polacy odpadli w ćwierćfinale

ME U-22: Polacy odpadli w ćwierćfinale

Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski, którzy reprezentują Polskę w mistrzostwach Europy do lat 22 w austriackim Baden, pokonali w II rundzie pucharowej turnieju rywali z Włoch i awansowali do ćwierćfinału. W sobotni wieczór biało-czerwoni zagrali o wejście do strefy medalowej turnieju, a ich rywalami byli Rosjanie Oleg Stojanowskij i Artiom Jarzutkin. Niestety, naszym reprezentantom nie udało się awansować do półfinału.

Po trzech wygranych w grupie Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski awansowali od razu do II rundy pucharowej turnieju mistrzostw Europy do lat 22 w Baden. Polacy na tym etapie trafili na włoską parę Marco Vitelli i Matteo Canegallo. Polacy od samego początku kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, udowadniając rywalom, kto obecnie jest lepszy. Nasi siatkarze bardzo pewnie wygrali pierwszego seta do 16, a w drugim ich przewaga była jeszcze większa. Paszkowski i Łysikowski w drugim secie rozbili Włochów do 14 i pewnie awansowali do kolejnej rundy.

W ćwierćfinale nasi siatkarze trafili na bardzo groźną rosyjską parę Oleg Stojanowskij i Artiom Jarzutkin. Mecz o wejście do półfinału był niezwykle zacięty, zwłaszcza końcówka pierwszego seta, która rozstrzygnęła się w grze na przewagi. Niestety, lepsi w niej okazali się Rosjanie i to oni objęli prowadzenie w tym meczu. W drugim secie biało-czerwoni próbowali walczyć z doświadczonymi rywalami, ale nie udało im się poważnie zagrozić przeciwnikom. Stojanowskij i Jarzutkin wygrali drugą partię do 17 i awansowali do półfinału. Dla Polaków turniej zakończył się na miejscach 5-8.