Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Polacy już z awansem

ME U-20: Polacy już z awansem

Po wczorajszej porażce w pierwszym meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 20 nasi siatkarze plażowi w piątek wygrali swój pierwszy mecz. Maciej Lewicki i Bartłomiej Krzyżanowski pokonali 2:0 parę z Chorwacji i wieczorem zagrają z Ukraińcami, a stawką będzie drugie miejsce w grupie. Awans do dalszych gier biało-czerwoni mają już pewny.

Maciej Lewicki i Bartłomiej Krzyżanowski pierwszy swój mecz grupowy w turnieju finałowym plażowych mistrzostw Europy do lat 20 przegrali po tie-breaku z Duńczykami. W piątek rano rozegrali drugie swoje spotkanie w grupie G, w którym zmierzyli się z chorwacką parą Tomislav Mislov/Lovre Babic. W pierwszym secie nasi siatkarze wyraźnie dominowali, szybko zdobyli przewagę, której do końca seta nie dali już sobie odebrać. Biało-czerwoni wygrali do 15 i pełni optymizmu przystąpili do drugiego seta.

W nim Chorwaci zagrali jednak lepiej i gra była bardzo wyrównana. Podopieczni trenera Tomasza Sińczaka walczyli z rywalami jak równy z równym, a o wyniku decydowała zacięta końcówka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci Polski, którzy wygrali 22:20 i zapewnili sobie zwycięstwo w tym meczu. Taki wynik zapewnił już biało-czerwonym awans z grupy, w piątek wieczorem zagrają jeszcze z Ukraińcami, którzy również mają na swoim koncie jedno zwycięstwo.