Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Krzyżanowski i Lewicki przegrali w 1/8 finału

ME U-20: Krzyżanowski i Lewicki przegrali w 1/8 finału

We włoskim Vulcano trwają plażowe mistrzostwa Europy U-20. Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania fazy pucharowej od barażu z greckim duetem Kanellos/Ioannidis. Podobnie jak wcześniej Polki, również męski duet wygrał pierwszy sobotni bez straty seta, a w 1/8 finału przegrał. Tym samym Krzyżanowski i Lewicki uplasowali się na 9. miejscu.

Bartłomiej Krzyżanowski i Maciej Lewicki po dwóch porażkach do barażu podchodzili jako trzecia drużyna grupy G. Ich rywalami zostali Grecy – Iason Kanellos i Panagiotis Ioannidis, którzy w grupie E tylko raz zeszli z boiska pokonani (1:2 z Hiszpanami Alejandro Huerta Pastor i Óscar Jiménez Gutiérrez).

Pierwszy set barażowego spotkania był zacięty. Żaden z duetów nie odpuszczał. W ostatecznym rozrachunku jednak lepiej zagrali Krzyżanowski i Lewicki i to oni wygrali do 19. Zwycięstwo na inaugurację walki w fazie pucharowej podbudowało Polaków. Z akcji na akcję Grecy mieli coraz mniej argumentów, by zagrozić biało-czerwonym. Po nieco ponad półgodzinnym starciu reprezentanci Polski cieszyli się ze zwycięstwa bez straty seta.

baraż:
Kanellos/Ioannidis GRE [21] – Krzyżanowski/Lewicki POL [10] 0:2
(19:21, 13:21)

W kolejnej rundzie na Polaków czekali już zwycięzcy grupy H – Timothée Platre i Théo Faure. Francuzi w fazie grupowej nie stracili nawet seta. Francuski duet okazał się zbyt silnym przeciwnikiem dla Polaków. Pomimo starań Bartłomiej Krzyżanowski i Maciej Lewicki nie znaleźli sposobu na rywali. Obie partie zakończyły się zwycięstwem Platre/Faure w stosunku 21:16 i to Francuzi awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z turniejową „jedynką” – włoskim duetem Alfieri/Sacripanti.