Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Druga porażka Krzyżanowskiego i Lewickiego

ME U-20: Druga porażka Krzyżanowskiego i Lewickiego

Bartłomiej Krzyżanowski i Maciej Lewicki zajęli trzecie miejsce w swojej grupie w turnieju finałowym plażowych mistrzostw Europy do lat 20. Polacy przegrali ostatni mecz z ukraińską parą po tie-breaku, ale awansowali do kolejnej rundy i w sobotę zagrają o awans do 1/8 finału.

Maciej Lewicki i Bartłomiej Krzyżanowski przystąpili do ostatniego meczu grupy G z jedną porażką na koncie i jednym zwycięstwem. Taki sam bilans mieli ich rywale, Wladyslaw Pawliuk i Ihor Swiridow z Ukrainy, stawką meczu było więc drugie miejsce w grupie. W pierwszym, wyrównanym secie końcówka należała do biało-czerwonych. Podopieczni trenera Tomasz Sińczaka w ostatnich piłkach seta okazali się lepsi i wygrywając 21:18, objęli prowadzenie w tym spotkaniu.

W drugiej partii od samego początku warunki gry naszej dwójce narzucili rywale. Ukraińcy byli skuteczniejsi, popełniali też mniej błędów i szybko wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca. Polacy przegrali tego seta do 14, pozwalając ukraińskiej parze na doprowadzenie do tie-breaka. W decydującej, zaciętej partii znów lepsi w końcówce okazali się Ukraińcy i to oni wygrali 15:13, zajmując ostatecznie 2. miejsce w grupie. Lewicki i Krzyżanowski awansowali do rundy pucharowej z trzeciego miejsca i w sobotę rano zagrają o awans do 1/8 finału.