Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Zwycięstwo Ziraatu, znów bez Kurka

Turcja M: Zwycięstwo Ziraatu, znów bez Kurka

Bartosza Kurka znów zabrakło w meczu Ziraatu Bankasi Ankara. Zagrał za to Dawid Konarski, który w dwóch setach wygranego 3:0 meczu z Besiktasem Stambuł zdobył 8 punktów. Nie zwalnia grupa pościgowa, swoje mecze wygrały również Arkas Spor i Stambuł BBSK. Ziraat, który jest liderem, ma cztery punkty przewagi nad BBSK.

W 9. kolejce tureckiej ekstraklasy niepokonany dotąd Ziraat Bankasi Ankara zmierzył się z Besiktasem Stambuł. Podopieczni trenera Joszko Milenkoskiego wygrali pewnie w trzech setach do 14, 19 i 20. W meczowym protokole ponownie zabrakło Bartosza Kurka, w pierwszej szóstce wyszedł za to na boisko Dawid Konarski. Polski atakujący zdobył 8 punktów, w tym jeden zagrywką i siedem atakiem przy 78% skuteczności. W trzecim secie w wyjściowym składzie Konarskiego zastąpił Burhan Zorluer. Najwięcej punktów dla Ziraatu w tym meczu zdobył Vojin Cacić (13).

Nie zwalniają również zespoły goniące lidera. Stambuł BBSK wygrał 3:1 wyjazdowe spotkanie z Maliye Piyango Ankara i wciąż traci cztery punkty do Ziraatu. Bardzo dobre spotkanie w zespole BBSK rozegrali Burak Gongor (20 pkt.) oraz Serhat Coskun (16 pkt.). Punkt mniej od BBSK ma Arkas Spor Izmir, który w 9. kolejce pokonał we własnej hali 3:0 Jeopark Kula Bld. Punkt w wyjazdowym spotkaniu stracił natomiast Halkbank Ankara, który wprawdzie pokonał Galatasaray, ale dopiero po tie-breaku. W zespole Halkbanku 24 punkty zdobył Fernando Hernandez, o punkt mniej na swoim koncie zapisał Burutay Subasi. W zespole Galatasaray wyróżniali się Daudi Okello (16 pkt.) i Yasin Aydin (15 pkt.).

W innym meczu tej serii spotkań Inegol Bld. Bursa wygrał 3:1 z Afyon Bld. Yntas, a spotkanie Fenerbahce Stambuł z outsiderem ligi TKD Torul Genclik rozegrane zostanie dopiero w środę. Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz 10. kolejki w następną niedzielę, w którym wicelider tabeli BBSK będzie podejmował w Stambule Ziraat Bankasi Ankara.