Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Trwa kryzys Ziraatu Ankara

Turcja M: Trwa kryzys Ziraatu Ankara

Ziraat Ankara z Dawidem Konarski przegrał piąty raz w tym sezonie i trzeci z rzędu. Podopieczni Joszko Milenkoskiego nie mogą złapać formy od dłuższego czasu i ich strata do prowadzącego w tabeli Halkbanku Ankara rośnie. Polski atakujący zaliczył dobre spotkanie, ale jego skuteczność nie wystarczyła na odniesienie zwycięstwa.

W 18. kolejce tureckiej ekstraklasy Ziraat Ankara przegrał wyjazdowe spotkanie z dziesiątym w tabeli zespołem Inegol Bld. Bursa. Podopieczni Joszko Milenkoskiego wygrali wprawdzie pierwszego seta, jednak w trzech kolejnych gospodarze dzięki dobrej postawie Nielsa Klapwijka (25 punktów) okazali się lepsi i niespodziewanie to oni zdobyli trzy punkty. Dawid Konarski zdobył w tym spotkaniu 26 punktów, z czego 25 atakiem przy 61% skuteczności, do tego dołożył jeden skuteczny blok. Nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa i trzecia porażka z rzędu, a piąta w sezonie Ziraatu stała się faktem.

O trzy wygrane więcej ma prowadzący w tabeli Halkbank Ankara, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem w trzech setach najsłabszego zespołu w lidze – TKD Torul Genclik. 14 punktów dla lidera zdobył w tym meczu Velizar Czernokożew. Porażki doznał trzeci w tabeli Arkas Izmir, który mimo prowadzenia 2:0 przegrał po tie-breaku wyjazdowe spotkanie z Stambuł BBSK. W zespole gospodarzy świetnie spisywał się Burak Gungor (22 punkty). Tyle samo punktów na swoim koncie w zespole Arkasu zapisał Michael Sanchez, a o dwa mnie zdobył Paulo Bravo.

Zespół Arkasu w tabeli dogoniło Fenerbahce Stambuł, które wygrało 3:0 na wyjeździe z Jeopark Kula Bld. Najskuteczniejszy w zespole gości był Metin Toy (15 pkt.). W pozostałych meczach 18. kolejki Afyon Bld. Yntas pokonał 3:0 Maliye Piyango Ankara, z kolei Besiktas Stambuł uległ 1:3 Galatasaray.