Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Zacięty mecz Besiktasu, Eczacibasi i Vakifbank bliżej finału

Turcja K: Zacięty mecz Besiktasu, Eczacibasi i Vakifbank bliżej finału

Besiktas Stambuł z Mają Tokarską w składzie wygrał pierwszy mecz o miejsca 5-8 z Halkbankiem Ankara 3:2. Polska środkowa zdobyła w tym meczu 5 punktów, co ciekawe aż sześciokrotnie przyjmowała zagrywki rywalek. W pierwszych półfinałach zwycięstwa odniosły Eczacibasi Stambuł i Vakifbank, które są o krok od awansu do finału.

Pierwsze spotkanie o miejsca 5-8 pomiędzy Besiktasem a Halkbankiem Ankara przyniosło wiele emocji. Dwa pierwsze sety mimo heroicznej walki gospodyń padły łupem Halkbanku. Zespół z Ankary okazał się lepszy w końcówkach i wygrał do 23 i 24, w czym spora zasługa Daimi Ramirez, zdobywczyni 21 punktów w całym spotkaniu. Podopieczne trenera Kamila Soza odwróciły losy meczu w trzecim secie. Besiktas wygrał wyraźnie do 17, a w czwartej partii pokonał rywalki do 23 i doprowadził do tie-breaka.

W decydującej partii walka trwała od początku do końca. Ostatecznie po dramatycznej końcówce lepsze okazały się siatkarki Besiktasu, które wygrały 17:15 i całe spotkanie 3:2. Oznacza to, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadzą 1:0. Świetny mecz w barwach zespołu ze Stambułu rozegrała ponownie Alesia Rychliuk, która zdobyła dla Besiktasu 32 punkty. Maja Tokarska rozegrała całe spotkanie, kończąc 3 z 6 ataków i dokładając do tego dwa skuteczne bloki. Co ciekawe aż sześciokrotnie Tokarska odbierała zagrywki rywalek, ale poszło jej w tym elemencie bardzo dobrze.

W drugiej parze walczącej o miejsca 5-8 Bursa B.Şehir Belediye wygrała 3:1 wyjazdowe spotkanie z Nilüferem Belediye Bursa. 21 punktów w tym spotkaniu dla zwycięskiej drużyny zdobyła Emilija Dimitrowa.

W pierwszych meczach półfinałowych triumfowali faworyci. Vakifbank Stambuł pewnie pokonał 3:0 Galatasaray i jest o krok od finału przed drugim meczem, w którym będzie gospodarzem. 17 punktów w tym spotkaniu dla Vakifbanku zdobyła Lonneke Sloetjes, w dodatku w kolejnym meczu Galatasaray osłabione będzie brakiem Tatiany Koszelewej, która doznała kontuzji w środowym meczu Ligi Mistrzyń. W drugim półfinale Fenerbahce Stambuł przegrało 1:3 z Eczacibasi. Gospodynie wygrały pierwszego seta niespodziewanie wysoko, 25:13, ale potem na parkiecie rządziły już podopieczne trenera Marco Motty. Znów dała o sobie znać Tijana Bosković, która była najskuteczniejszą siatkarką Eczacibasi i zdobyła w tym meczu 26 punktów.