Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Triumf Eczacibasi, kolejna porażka Besiktasu

Turcja K: Triumf Eczacibasi, kolejna porażka Besiktasu

W najważniejszym meczu 19. kolejki tureckiej ekstraklasy siatkarek Eczacibasi Stambuł pokonało 3:1 Fenerbahce i nadal przewodzi ligowej tabeli. Trzy punkty zdobył również wicelider, Vakifbank Stambuł. Trzynastej już porażki w tym sezonie doznał Besiktas Stambuł z Mają Tokarską w składzie i sytuacja w dole tabeli mocno się zagęściła.

Mecz pierwszego w tabeli zespołu Eczacibasi Stambuł z trzecim Fenerbahce z pewnością był wydarzeniem 19. kolejki spotkań w tureckiej ekstraklasie siatkarek. Pierwszego seta dość łatwo wygrały podopieczne trenera Jana de Brandta, wśród których brylowała Polina Rahimowa (21 punktów w całym meczu). To było jednak wszystko, co mogły tego dnia pokazać siatkarki Fenerbahce. Kolejne trzy sety zostały zdominowane przez Eczacibasi, które pewnie wygrało całe spotkanie, zapisując na swoim koncie osiemnaste zwycięstwo w sezonie i kolejne trzy punkty. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole Marco Motty była Tijana Bosković, która zapisała na swoim koncie 26 punktów.

Zwycięstwo odniósł również drugi w tabeli zespół Vakifbanku Stambuł, który pokonał w wyjazdowym meczu 3:1 Çanakkale Bld. Ankara. Pierwszego seta gospodynie wygrały wprawdzie na przewagi, w pozostałych trzech na boisku niepodzielnie dominowały już podopieczne Giovanniego Guidettiego. Mecz był popisem holenderskiej atakującej Lonneke Sloetjes, która zdobyła 29 punktów, atakując z 56-procentową skutecznością.

Trzynastą porażkę w sezonie odniósł Besiktas Stambuł, który we własnej hali przegrał po tie-breaku z Beylikdüzü Ihtisas Stambuł. Zespół prowadzony przez trenera Kamila Soza dwukrotnie w tym spotkaniu odrabiał straty, ostatecznie przegrał w tie-breaku 13:15. W zespole gości świetny mecz rozegrała urodzona na Słowacji azerska siatkarka Jana Kulan, która zapisała na swoim koncie 28 punktów. Po drugiej stronie siatki próbowała jej dotrzymać kroku Alesia Rychliuk (25 punktów). Maja Tokarska punktowała w tym meczu dziesięciokrotnie, skończyła pięć z dziewięciu ataków, do których dołożyła 4 punktowe bloki i jednego asa serwisowego.

Ze zwycięstwa cieszyły się również siatkarki czwartego w tabeli Galatasaray. Do szybkiej wygranej 3:0 z Halkbankiem Ankara poprowadziły zespół Tatjana Koszelewa i Neslihan Demir, które zdobyły w tym meczu po 13 punktów. W pozostałych spotkaniach ostatni w tabeli Ilbank Ankara uległ 0:3 zespołowi Seramiksan Manisa, a w derbowym pojedynku w Bursie Nilüfer Belediye przegrał w trzech setach z Bursa B.Şehir Belediye.