Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Lider stracił punkt, porażka Besiktasu

Turcja K: Lider stracił punkt, porażka Besiktasu

W środę rozegrana została 14. kolejka tureckiej ekstraklasy siatkarek. Lider, Eczacibasi Stambuł, pokonał wprawdzie zespół Galatasaray, ale stracił punkt. Vakifbank Stambuł wygrał 3:1 mecz z Besiktasem Stambuł, barwy którego reprezentuje Maja Tokarska. Zwycięstwo odniósł również zespół Fenerbahce Stambuł.

Największe zaciekawienie w 14. kolejce tureckiej ekstraklasy budził mecz pierwszego w tabeli Eczacibasi Stambuł z czwartym zespołem – Galatasaray. Spotkanie dwóch uczestników Ligi Mistrzyń doskonale rozpoczęło się dla Galaty. Dzięki świetnej grze Tatiany Koszelewej (27 punktów) oraz Neslihan Demir zespół gości wygrał dwa pierwsze sety i był bliski sprawienia niespodzianki. Od trzeciego seta dominować zaczęły jednak podopieczne trenera Marco Motty i udało im się odwrócić losy meczu. Eczacibasi doprowadziło do tie-breaka, w którym pokonało rywala 16:14, wygrywając swój trzynasty mecz ligowy. Najskuteczniejsza w ekipie gospodyń była Tijana Bosković, która zapisała na swoim koncie 27 punktów.

Już tylko punkt straty do lidera ma Vakifbank Stambuł, który w środę pokonał 3:1 zespół Besiktasu. Trener Giovanni Guidetti po raz kolejny posadził na ławce Zhu Ting, oszczędzając ją na mecze Ligi Mistrzyń. Pod jej nieobecność ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Kelsey Robinson (14 pkt,), ale również Zehra Gunes (13) oraz Lonneke Sloetjes i Milena Rasić (obie po 12 pkt.). W zespole Besiktasu wyróżniała się Olga Biriukowa, która zapisała na swoim koncie 20 punktów. Maja Tokarska rozegrała całe spotkanie, zdobywając 10 punktów. Polska środkowa atakowała skutecznie 6 razy przy skuteczności 43%, do tego dorzuciła cztery punktowe bloki.

Za porażkę w ostatniej kolejce zrehabilitował się zespół Fenerbahce Stambuł. Podopieczne trenera Jana de Brandta pokonały w trzech setach Beylikdüzü Ihtisas Stambuł i nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli. Wyróżniającą się zawodniczką w zespole gospodyń była Polina Rahimowa, która zdobyła dla swojej drużyny 19 punktów. W pozostałych meczach 14 kolejki Ilbank Ankara uległ we własnej hali 0:3 Nilüferowi Belediye Bursa, Seramiksan Manisa pokonał 3:1 Halkbank Ankara, a Bursa B.Şehir Belediye w trzech setach pokonała Çanakkale Bld. Ankara. Besiktas Stambuł z Mają Tokarską w składzie zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy.