Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Czołówka bez zmian, kryzys Besiktasu

Turcja K: Czołówka bez zmian, kryzys Besiktasu

W ostatniej kolejce I rundy fazy zasadniczej tureckiej ligi siatkarek trzy czołowe drużyny wygrały swoje mecze. Na czele tabeli Eczacibasi przed Fenerbahce i Vakifbankiem. Kolejne spotkanie przegrał Besiktas Stambuł z Mają Tokarską w składzie, który tym razem uległ na wyjeździe niżej notowanej drużynie Nilüfer Belediye Bursa.

Ostatnia kolejka I rundy fazy zasadniczej nie przyniosła zmian w czołówce tabeli tureckiej ekstraklasy siatkarek. W środę swoje spotkania za trzy punkty wygrały zarówno Eczacibasi Stambuł, jak i Vakifbank i Fenerbahce. Eczacibasi w trzech setach uporało się we własnej hali z Halkbankiem Ankara i zachowało fotel lidera. Wśród podopiecznych trenera Marco Motty błyszczały w tym spotkaniu Tijana Bosković (21 punktów) oraz Jordan Larson (19 pkt.). Drugi w tabeli zespół Fenerbahce pokonał w Stambule również w trzech setach Seramiksan Manisa. W zespole gospodyń 13 punktów zdobyła Polen Uslupehlivan, o dwa punkty mniej Eda Erdem i Natalia Pereira.

Trzecie miejsce z dwoma punktami straty do lidera zachował Vakifbank Stambuł. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego wygrały z Bursa B.Şehir Belediye, w żadnej z trzech partii nie pozwalając rywalkom na przekroczenie bariery 20 punktów. Do dobrej formy powraca Zhu Ting, która w tym spotkaniu zapisała na swoim koncie 18 punktów. Punkt do prowadzącej trójki stracił zespół Galatasaray Stambuł, który wprawdzie wygrał wyjazdowe spotkanie z Çanakkale Bld. Ankara, ale dopiero po tie-breaku (16:14). 20 punktów w tym meczu dla Galatasaray zdobyła Hristina Rusewa, trzy punkty mniej Sinead Jack i Dobriana Rabadżijewa.

Kiepsko ostatnio radzi sobie zespół Mai Tokarskiej. Besiktas Stambuł przegrał po raz siódmy w tym sezonie, tym razem ulegając na wyjeździe Nilüfer Belediye Bursa 0:3. Zespół gości pogrążyły Anne Buijs (14 pkt.) oraz Ceyda Aktas (12). Dotychczasowa liderka Besiktasu, Alesia Rychliuk zdobyła zaledwie 7 punktów w tym meczu. Maja Tokarska w trzech setach skończyła zaledwie jeden z czterech wykonanych ataków. Polska środkowa zapisała też na swoim koncie trzy punktowe bloki. W ostatnim środowym meczu Ilbank Ankara przegrał 0:3 z Beylikdüzü Ihtisas Stambuł.