Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Besiktas Tokarskiej przegrał z Eczacibasi

Turcja K: Besiktas Tokarskiej przegrał z Eczacibasi

Besiktas Stambuł z Mają Tokarską w składzie w drugiej kolejce tureckiej ekstraklasy przegrał w meczu derbowym z Eczacibasi. Polska środkowa zdobyła w tym spotkaniu 9 punktów. Na czele tabeli z kompletem punktów znajdują się trzy zespoły ze Stambułu – Eczacibasi, Galatasaray oraz Fenerbahce.

W meczu z Eczacibasi Stambuł zespół Besiktasu, który występował w roli gościa, z pewnością nie był faworytem. Mimo to już w pierwszym secie Maja Tokarska i jej koleżanki sprawiły gospodyniom sporo problemów i uległy dopiero na przewagi 25:27. W drugim secie Eczacibasi miało sporą przewagę, głównie dzięki skutecznej grze Tijany Bosković (26 pkt.), i pewnie wygrało do 14. W trzeciej partii to jednak Besiktas zagrał lepiej i pokonał rywala 25:22. Czwarty, jak się potem okazało ostatni set spotkania miał zacięty przebieg. Besiktas długo się bronił, jednak ostatecznie przegrał do 23 i nie zdobył w tym meczu żadnego punktu. Najskuteczniejszą zawodniczką Besiktasu była Alesia Rychliuk, która zdobyła 29 punktów. Maja Tokarska zapisała na swoim koncie 8 punktów w ataku (80% skuteczności), do których dołożyła jeden skuteczny blok.

Eczacibasi z kompletem punktów, podobnie jak Galatasaray i Fenerbahce Stambuł, znajduje się na czele tabeli. Galatasaray w 2. kolejce spotkań wygrało wyjazdowe spotkanie z Ilbankiem Ankara 3:0. W zwycięskiej drużynie po 9 punktów zdobyły Tatiana Koszelewa oraz Asli Kalac. Fenerbahce z kolei pokonało we własnej hali 3:1 Halkbank Ankara. Do zwycięstwa zespół prowadzony przez trenera Jana De Brandta poprowadziły Polina Rahimowa (20 pkt.) oraz Mia Jerkov (18 pkt.).

Dość niespodziewanie punkt w meczu z Beylikdüzü Ihtisas Stambuł stracił Vakifbank. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego wygrały dwie pierwsze partie, po czym oddały zupełnie inicjatywę rywalkom. Zespół gości rozbił w czwartym secie Vakifbank 25:13, czym zdziwił wszystkich obserwatorów, ale w tie-breaku górą były już faworytki, które wygrały 15:9. 18 punktów w tym meczu zdobyła Melis Durul, punkt mniej Gozde Kirdar. W pozostałych weekendowych meczach tureckiej ekstraklasy siatkarek Nilüfer Belediye Bursa pokonał 3:0 Çanakkale Bld. Ankara, a Seramiksan Manisa wygrał po tie-breaku po raz drugi w tym sezonie, tym razem z Bursa B.Şehir Belediye. W pierwszym z tych spotkań z dobrej strony pokazała się Birgul Gurel, która zdobyła 19 punktów, w drugim najskuteczniejsza była Meryem Boz (24 punkty).