Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Triumf dąbrowianek w pierwszym dniu memoriału

Triumf dąbrowianek w pierwszym dniu memoriału

Siatkarki MKS-u w pierwszym swoim meczu podczas VI Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej w trzech setach pokonały TJ Sokol Frydek-Mistek. W tym spotkaniu dąbrowianki po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowały się w pełnym zestawieniu. Ekipa Hapoel Kfar-Saba pokonała w trzech setach węgierski Bekescsabai RSE.

Początek meczu to przewaga gości, które objęły pięciopunktowe prowadzenie (9:4). Przerwa na żądanie, o którą poprosiła trener dąbrowianek Magdalena Śliwa, przyniosła efekt i siatkarki z dębowego miasta zniwelowały straty do jednego punktu (8:9). Dalsza część seta to gra punkt za punkt. Taki stan rzeczy trwał do wyniku 18:17, kiedy to siatkarki MKS-u odskoczyły rywalkom na 4 punkty (21:17). W końcówce seta dąbrowianki od wyniku 24:21 nie wykorzystały trzech piłek setowych, jednak zwyciężyły w premierowej odsłonie na przewagi – 26:24.

Druga partia rozpoczęła się od czteropunktowego prowadzenia, co w dużej mierze było zasługą Aleksandry Lipskiej, z której zagrywką nie mogły sobie poradzić przyjezdne. Dalsza część seta to konsekwentna zagrywka oraz skuteczny w bloku MKS, przez który nie potrafiły się przebić rywalki, dzięki czemu prowadzenie gospodyń wzrosło w końcówce seta do dziesięciu punktów (22:12). Rozbite rywalki nie były w stanie odrobić strat i dąbrowianki pewnie triumfowały do 15, obejmując w całym meczu prowadzenie 2:0.

Dąbrowianki rozpoczęły trzeciego seta w nieco zmienionym składzie. Na boisku pojawiły się Agata Michalewicz oraz Anastazja Bajdiuk. Zmiany nie wpłynęły jednak na dobrą grę MKS-u, który prowadził na początku seta 5:3. Rywalki nie poddały się jednak i zdołały odrobić straty, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Dąbrowianki szybko dogoniły siatkarki TJ Sokol, doprowadzając do remisu po 13, a po chwili objęły prowadzenie 16:14. Seria punktów straconych przez gospodynie zmusiła szkoleniowca miejscowych do wzięcia przerwy, która jak się okazało przyniosła efekt. Dąbrowianki ponownie miały przewagę, której nie oddały do końca i po emocjonującej końcówce, podobnie jak w partii pierwszej, triumfowały 26:24, a w całym meczu 3:0.

MKS Dąbrowa Górnicza – TJ Sokol Frydek-Mistek 3:0
(26:24, 25:15, 26:24)

MKS: Tobiasz (1), Trivunović (2), Dreczka (6), Martiniuc (13), Polak (10), Purchartova (11), Drabek (libero) oraz Colik (libero), Lipska (6), Baidiuk (11) i Michalewicz (2)
TJ Sokol Frydek-Mistek: Błasiak (3), Pavelkova (16), Kvapilova (4), Borovcova (4), Kukucova (8), Mitręga (5), Radivojevicova (libero) oraz Vasinova I.

Zanim na parkiet wybiegły gospodynie turnieju, po dwóch stronach siatki stanęły zespoły Hapoelu Kfar-Saba oraz Bekescsabai RSE. Zdecydowanie lepsze w tym pojedynku okazały się siatkarki izraelskiej ekipy, które pewnie pokonały swoje rywalki z Węgier 3:0. Drużyna Hapoelu Kfar-Saba nie dała swoim węgierskim przeciwniczkom najmniejszych szans, w żadnej z partii nie pozwalając im chociażby zbliżyć się do granicy 20 punktów.

Bekescsabai RSE – Hapoel Kfar-Saba 0:3
(17:25, 18:25, 16:25)

źródło: mks.dabrowa.pl