Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trefl Lębork lepszy od Młodej Ligi

Trefl Lębork lepszy od Młodej Ligi

W meczu pokazowym między drugoligowym Treflem Lębork a Młodą Ligą Lotosu Trefla Gdańsk, pierwszym oficjalnym spotkaniu lęborskiej drużyny pod szyldem Lotosu Trefla Gdańsk, lepsi okazali się gospodarze. Podopieczni Adama Miotka wygrali z drużyną Edwarda Pawluna 3:1.

Przed meczem pokazowym w sali rajców urzędu miejskiego w Lęborku miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na grę Trefla Lębork w II lidze pod szyldem Lotosu Trefla Gdańsk. Dokument podpisywali: Witold Namyślak (burmistrz miasta Lębork), Marcin Grudziński (prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki w Lęborku) oraz Dariusz Gadomski (prezes zarządu Lotosu Trefla Gdańsk). Po części oficjalnej przyszła pora na mecz pokazowy w lęborskiej hali sportowej przy Gimnazjum nr 2. Z trybun spotkanie obserwował Damian Schulz, atakujący Lotosu Trefla Gdańsk, z kolei na boisku zgromadzeni kibice mogli oglądać Fabiana Majcherskiego oraz Patryka Niemca, którzy na co dzień występują w drużynie seniorów.

Przez większość pierwszego seta obie ekipy szły łeb w łeb. Dopiero przy stanie 16:15 dla gospodarzy Mateusz Behrendt nie dał rady uratować niedokładnie wystawionej piłki i Lębork objął prowadzenie 17:15. W końcówce seta więcej błędów popełniali goście, a losów partii nie dali rady odwrócić Julian Lavrin i Krystian Malinowski, którzy chwilę wcześniej pojawili się na boisku. Przy piłce setowej dla gospodarzy gdańszczanie mieli kontrę w górze, niestety Adrian Wieleba przy ataku przekroczył linię 3. metra.

W drugiej partii drużyna z Lęborka szybciej wypracowała sobie dwupunktową przewagę (4:2), którą chwilę później zawodnicy z Gdańska zniwelowali (6:6). Przez większość partii drużyny na zmianę obejmowały i traciły prowadzenie. Po skutecznym bloku pary Bilicki-Behrendt, a chwilę później po udanej kontrze gości na tablicy wyników znowu był remis. Od tego momentu podopieczni Edwarda Pawluna włączyli szósty bieg i objęli dwupunktowe prowadzenie. Trener Miotk poprosił o przerwę dla swojego zespołu przy pierwszej piłce setowej dla rywali, jednak zawodnikom Trefla Lębork nie udało się już odrobić straty.

Trzeciego seta w pierwszej szóstce Młodej Ligi rozpoczęli Julian Lavrin, Krystian Malinowski oraz Piotr Mikołajewski. Ten ostatni już na początku postraszył przeciwników zagrywką – zdobył dwa asy i wyprowadził kolegów na prowadzenie. Nie minęło dużo czasu, a po skutecznym bloku na Krystianie Malinowskim gospodarzom udało się doprowadzić do remisu po 11, ku uciesze kibiców zgromadzonych w lęborskiej hali. Podopieczni Adama Miotka wrócili do swojej dobrej gry z pierwszego seta, a skuteczny blok Patryka Niemca i Macieja Ptaszyńskiego pozwolił gospodarzom uzyskać trzypunktowe prowadzenie, które chwilę później przyjmujący Trefla Lębork powiększył asem serwisowym (19:15). Końcówka seta była pokazem siły w zagrywce zawodników obu drużyn, jednak ostatecznie to lęborczanie triumfowali 25:21.

Ostatnią partię lepiej zaczęli podopieczni Adama Miotka. Przy zagrywce Arkadiusza Kowalczyka lęborczanie uzyskali prowadzenie 7:4, które jednak szybko stracili. W miarę upływu seta drużyny grały punkt za punkt. Dopiero w decydującej fazie, gdy w polu zagrywki pojawił się Karol Richert, Trefl Lębork wyszedł na prowadzenie 20:17, m.in. dzięki dobrej obronie i skutecznej grze w kontrach. Po asie Patryka Niemca gospodarze skutecznie zagrali w kontrze i mieli pierwszą piłkę meczową, której nie wykorzystali. Dopiero za trzecim razem podopieczni Adama Miotka zakończyli seta 25:21.

źródło: lotostrefl.pl