Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Kuś: Nie boimy się nikogo

Tomasz Kuś: Nie boimy się nikogo

– Na razie koncentrujemy się na wygrywaniu w grupie. Mamy bardzo fajny skład, w zespole jest bardzo dobra atmosfera, a nasza gra z każdym tygodniem wygląda coraz lepiej. Wszyscy jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby dostać się do turnieju finałowego i tam pokazać, na co nas stać – powiedział Tomasz Kuś, libero BAS-u Białystok, który 2017 rok zakończył na fotelu lidera drugiej grupy II ligi mężczyzn.

Siatkarze BAS-u Białystok rok 2017 zakończyli zwycięstwem z Huraganem Wołomin. Mimo że byli zdecydowanym faworytem spotkania, to w pewnym momencie zapachniało nawet niespodzianką. Goście bowiem prowadzili 2:1, ale gospodarze zdołali wrócić na odpowiednie tory i odwrócić losy pojedynku. – Chyba przed meczem już z góry przypisaliśmy sobie trzy punkty. Pierwszy set toczył się całkowicie pod naszą kontrolą i to nas chyba uśpiło. Wiedzieliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem, ale brakowało nam skupienia. Gdy wrzucaliśmy wyższy bieg, od razu robiliśmy kilka punktów przewagi i czuliśmy się swobodnie – powiedział Tomasz Kuś, libero białostockiej ekipy, która rok zakończyła na fotelu lidera drugiej grupy, mając sześć oczek przewagi nad drugą w stawce Energą Ostrołęka. – Zrealizowaliśmy taki nasz mały cel, jakim było zajęcie pierwszego miejsca przed przerwą świąteczną. Mamy spory punktowy bufor bezpieczeństwa, ale w kolejnych meczach zrobimy wszystko, żeby jeszcze bardziej powiększać tę przewagę – dodał defensywny siatkarz BAS-u.

Jak na razie wszystko wskazuje na to, że właśnie zespoły z Białegostoku oraz Ostrołęki, a także Centrum Augustów będą nadawały ton boiskowej rywalizacji w drugiej grupie, bowiem czwarta w stawce Legia Warszawa do lidera ma już jedenaście oczek straty. Nie oznacza to jednak, że siatkarze BAS-u mogą mniej skoncentrowani podejść do meczów z innymi rywalami, bo mogą za to zostać skarceni. – Dotychczasowe mecze pokazały, że liga jest bardzo wyrównana, a każdy może wygrać z każdym. Dlatego nie można do końca powiedzieć, że akurat te zespoły będą naszymi głównymi rywalami. Są to dwa bardzo doświadczone zespoły, ale nie boimy się nikogo. Jesteśmy świadomi swojej siły, a do każdego meczu podchodzimy z wiarą w zwycięstwo – podkreślił libero, który nie ukrywa, że na razie nie wybiega myślami zbyt daleko w przyszłość, ale jednocześnie wierzy w to, że białostocka drużyna powalczy o awans do I ligi. – Na razie koncentrujemy się na wygrywaniu w grupie. Mamy bardzo fajny skład, w zespole jest bardzo dobra atmosfera, a nasza gra z każdym tygodniem wygląda coraz lepiej. Wszyscy jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby dostać się do turnieju finałowego i tam pokazać, na co nas stać – dodał Kuś.

Przed II-ligowcami dłuższa przerwa, bowiem na ligowe parkiety wrócą dopiero na początku stycznia. Na razie mają nawet przerwę w treningach, bowiem zawodnicy i trenerzy rozjechali się do domów na święta. – Wszyscy już czekaliśmy na przerwę świąteczną. Większość z nas ma dopiero okazję na odwiedzenie rodzin w innych miastach. Myślę, że taki odpoczynek od siatkówki sprawi, że pojawi się głód gry i wszyscy powrócimy z naładowanymi akumulatorami na resztę sezonu – zaznaczył defensywny gracz zespołu z Podlasia, którego na początku stycznia czeka wyjazdowy pojedynek z MOS-em Wola Warszawa. Mimo że stołeczna drużyna jest zdecydowanie niżej notowana, to BAS nie zamierza jej zlekceważyć, a w nowym roku chce kontynuować swoją dobrą passę. – MOS pokazał, że szczególnie u siebie jest bardzo mocny, więc nie możemy go zlekceważyć. Będzie to pierwszy mecz po przerwie, ale liczę, że po zasłużonym odpoczynku wrócimy jeszcze mocniejsi i będziemy sukcesywnie powiększać przewagę w tabeli nad pozostałymi rywalami – zakończył Kuś.