Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dwa tie-breaki w sobotnich meczach w Karpaczu

Dwa tie-breaki w sobotnich meczach w Karpaczu

W dwóch sobotnich meczach turnieju w Karpaczu rozstrzygnięcia padły w tie-breakach. Developres Rzeszów pokonał 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza i odniósł drugie zwycięstwo w turnieju, drugie po pięciosetowej walce. Zespół Polskiego Cukru Muszynianki musiał uznać wyższość Schweriner SC i ma już dwa przegrane tie-breaki na koncie.

Sporo emocji i walki było w sobotnich meczach turnieju w Karpaczu. Mecz Developresu z MKS-em Dąbrowa Górnicza rozpoczął się od dobrej gry rzeszowianek, które wygrały pierwszego seta do 21. Podopieczne trener Magdaleny Śliwy szybko się zrewanżowały rywalkom i w drugiej partii to one były górą, wygrywając do 18. Developres wygrał trzeciego seta do 17 i wydawało się, że jest w stanie rozstrzygnąć to spotkanie w czwartym secie, dąbrowianki jednak wygrały po końcówce na przewagi i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii ponownie lepsze okazały się podopieczne trenera Lorenzo Micellego i po raz drugi w tym turnieju triumfowały po pięciosetowej walce.

Drugie spotkanie rozpoczęły się od wygranego do 21 seta przez niemiecki Schweriner SC. Muszynianki szybko jednak zrewanżowały się rywalkom, rozbijając je w drugim secie do 14. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego poszły za ciosem i również w trzeciej partii okazały się lepsze. Siatkarki ze Schwerina nie rezygnowały – w czwartej partii po zaciętej końcówce wygrały 26:24 i doprowadziły do remisu. W emocjonującym tie-breaku znów niemiecki zespół okazał się lepszy i wygrał 15:13. Dla Muszynianki był to drugi przegrany tie-break w tym turnieju.