Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tamara Kaliszuk z Dąbrowy Górniczej do Wrocławia

Tamara Kaliszuk z Dąbrowy Górniczej do Wrocławia

fot. orlenliga.pl

W przyszłym sezonie w barwach wrocławskiej drużyny zagra Tamara Kaliszuk – jedna z reprezentantek Polski. Tamara Kaliszuk to zawodniczka z długim stażem w Orlen Lidze. Swoją przygodę z siatkówką zaczęła w Elblągu, ale największe sukcesy w siatkówce młodzieżowej świętowała z drużyną Gedanii Żukowo. Nim trafiła do najwyższej klasy rozgrywkowej – zagrała m.in. w zespołach z Polic i Aleksandrowa Łódzkiego. Ostatnie trzy lata spędziła w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza, z którym zajmowała wysokie lokaty w Orlen Lidze.

Zdecydowałam się na Impel Wrocław, bo jest to profesjonalny klub z ciekawą historią. Co roku zespół imponował dobrym przygotowaniem i jego gra naprawdę mi się podobała. Duża w tym zasługa sztabu szkoleniowego i cieszę się, że będę mieć okazję współpracy z nim. Wierzę, że będąc w zespole Impelu, rozwinę się i że stworzymy naprawdę fajny zespół – mówi Tamara Kaliszuk. Przyjmująca została powołana do szerokiej kadry Polski na obecny sezon reprezentacyjny. Celem drużyny Jacka Nawrockiego jest wysokie miejsce podczas jesiennych mistrzostw Europy, jednak już w lipcu siatkarki czeka gra w World Grand Prix.

– Dużym atutem Tamary jest jej doświadczenie nie tylko w Orlen Lidze, ale także na arenie międzynarodowej, zdobywane podczas gry w reprezentacji Polski. Cieszę się, że Tamara wybrała nasz klub i witamy ją we Wrocławiu. Mam nadzieję, że tak nasz klub, jak i nasze miasto przypadną jej do gustu i będziemy mogli wspólnie cieszyć się z kolejnych sukcesów – dodaje Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.Coraz mniej niewiadomych jest, jeśli chodzi o kadrę Impelu na zbliżający się sezon. W zespole zagrają: Iga Chojnacka, Aleksandra Trojan, Valerie Nichol, Weronika Wołodko, Julia Szczurowska, Magdalena Wawrzyniak, Maria Stenzel, Natalia Murek oraz Tamara Kaliszuk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi na sezon 2017/2018

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved