Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Taichiro Koga: Popełniamy za dużo błędów

Taichiro Koga: Popełniamy za dużo błędów

– Sytuacja w piątym secie wybiła nas z rytmu, trudno wrócić do gry po paru minutach przerwy. Nie wiem, co się stało, ale w końcówkach setów popełniamy za dużo błędów, które zbyt wiele nas potem kosztują, dlatego nie zdobywamy ważnych dla nas punktów – wyjaśnił Taichiro Koga, libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie po porażce 2:3 z ONICO Warszawa.

Siatkarze z Zawiercia rozegrali kolejny już w tym sezonie tie-break. Tym razem zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie musiał uznać wyższość ONICO Warszawa. Mimo porażki z podopiecznymi Stephane’a Antigi libero beniaminka starał się szukać pozytywnych aspektów w grze swojej drużyny. – Nie jesteśmy w stanie cały czas grać na takim samym poziomie, ale musimy dawać z siebie wszystko, to jest najważniejsze. W Bydgoszczy nie pokazaliśmy na co nas stać, lecz wróciliśmy w meczu z PGE Skrą Bełchatów i podtrzymaliśmy to również tym razem, dlatego jestem zadowolony. Sądzę, że mamy bardzo dobrą mentalność – wyjaśnił Taichiro Koga. Choć zawierciański samuraj zrobił dla drużyny bardzo dużo w obronie, nie jest do końca usatysfakcjonowany. – Ambicja nigdy nie pozwala mi myśleć, że zagrałem na sto procent swoich możliwości, stąd zazwyczaj nie jestem w pełni zadowolony. Po meczu myślę o tym, co mogłem zrobić lepiej i co inaczej – dodał libero.

Kolejnym rywalem siatkarzy Emanuele Zaniniego będzie Asseco Resovia Rzeszów, która w sobotę zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. – ZAKSA, Skra czy Resovia to oczywiście bardzo dobre zespoły. Wydaje mi się, że każda czołowa ekipa w teorii jest od nas mocniejsza, ale skoncentrujmy się na własnej połowie boiska. Nie boję się spotkania z rzeszowianami, choć może to być trudny mecz. Mogę natomiast obiecać, że już wkrótce odniesiemy zwycięstwo – zapowiedział Koga.

źródło: aluronvirtu.pl