Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Pycia: Było wiele wspaniałych chwil

Sylwia Pycia: Było wiele wspaniałych chwil

fot. Katarzyna Antczak

Ostatnie spotkanie finałowe pomiędzy Chemikiem Police a Budowlanymi Łódź było także ostatnim akcentem w karierze sportowej Sylwii Pyci, utytułowanej środkowej bloku. – Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego zakończenia przygody ze sportem niż uczestnictwo w meczach finałowych Orlen Ligi – mówiła aktualna wicemistrzyni Polski po tym, jak na jej szyi zawisł srebrny medal tegorocznych rozgrywek.

 



Jednym z największych sukcesów w karierze Sylwii Pyci z pewnością jest złoty medal mistrzostw Europy z 2005 roku, jednak środkowa ma w swoim dorobku również srebro wywalczone na igrzyskach europejskich w Baku zaledwie 2 lata temu. Na przestrzeni całej kariery sukcesów doświadczonej środkowej bloku nie brakowało. – Wiadomo, złoty medal zdobyty w Chorwacji do najpiękniejszych należał, ale takich momentów w mojej karierze było tak wiele, że nie jestem w stanie wybrać jednego, najpiękniejszego. Nawet nasz niedawny awans do finału Orlen Ligi to było też niezapomniane wrażenie. Było wiele wspaniałych chwil i wszystkie przyniosły mi wspaniałe emocje – mówiła była już zawodniczka Budowlanych Łódź. Srebro zdobyte z łódzkim zespołem to ostatni sukces wywalczony przez Pycię na siatkarskich parkietach. To już trzeci raz, kiedy środkowa stawała na drugim stopniu podium Orlen Ligi. Dwukrotnie mogła natomiast cieszyć się z mistrzostwa Polski, jeszcze broniąc barw zespołu z Muszyny, z którym w 2009 roku wywalczyła również Superpuchar Polski.

Ekipa Budowlanych Łódź w walce o tegoroczny złoty krążek musiała uznać wyższość Chemika Police, dwukrotnie ulegając obrończyniom tytułu. – Miałam szansę zakończyć złotym medalem, ale przyznam szczerze, że nie pomyślałybyśmy na początku tego sezonu, ani nawet dwa miesiące temu, że zagramy w tym finale. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego zakończenia przygody ze sportem niż uczestnictwo w meczach finałowych Orlen Ligi – przekonywała wielokrotna reprezentantka Polski, która na medal w barwach zespołu z Łodzi czekała od 2012 roku. Sylwia Pycia pożegnała się ze sportową karierą srebrnym medalem, ale nie zdradziła przy tym, co zamierza robić dalej. – Nie będę zdradzać moich planów, zostawię to dla siebie – przyznała tajemniczo.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Orlen Ligi

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved