Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Francji dla Montpellier

Superpuchar Francji dla Montpellier

W rozegranym w sobotni wieczór w Chaumont meczu o Superpuchar Francji Montpellier pokonało Chaumont w czterech setach i po raz pierwszy w swojej historii zdobyło to trofeum. Szczególnie emocjonujący był set czwarty, w którym to zwycięzcy, aktualni mistrzowie Francji wykorzystali dopiero piątą piłkę meczową. MVP został wybrany Théo Faure.

Podopieczni Oliviera Lecata już od początku narzucili rywalom swoje warunki, przeważali w ataku i bloku (8:5, 16:11, 21:13). Ostatecznie pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 19 punktów.

Gospodarze  jednak się nie poddawali i w kolejnej odsłonie to oni cały czas byli z przodu (8:4, 16:12, 21:17).  W końcówce jednak rywale przyspieszyli, zaczęli odrabiać straty i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie jednak w meczu było 1:1.

Walki nie brakowało za to w secie numer trzy, siatkarze Chaumont prowadzili już 16:13, ale stracili przewagę. Końcówka należała do rywali, którzy w tym secie atakowali ze skutecznością na poziomie 70%! Montpellier wygrało 25:21.  Prawdziwa  kulminacja emocji nastąpiła w czwartym secie. Podopieczni Silviano Prandiego mieli szansę na doprowadzenie do tie-breaka, prowadzili podobnie, jak w poprzedniej części meczu 16:13.  Ostatecznie doszło do walki na przewagi, gdzie lepsi okazali się atakujący w tym secie na poziomie 62% skuteczności  goście wykorzystując piątego meczbola.  Różnica była przede wszystkim w skuteczności ataku, Montpellier miało 57%, zaś rywale 47%, w bloku było 8:5.

Ważnym ogniwem zwycięskiej ekipy byli Ezeqiel Palacios, zdobywca 25 punktów, a także MVP Théo Faure (15 punktów).  Dla pokonanych 13 punktów zdobył Patrik Indra, a po 12 dołożyli Fabian Plak i Patrick Gasman.

Chaumont VB 52 – Montpellier UC 1:3
(19:25, 25:23, 21:25, 28:30)

Chaumont: Galabov (10), Corre (2), Plak (12), Toledo (2), Aciobanitei (7), Gasman (12), Hoss (libero) oraz Indra (13), Da Silva (1), Wounembaina (2)
Montpellier: Nascimento (13), Michelucci (9), Demyanenko (6), Veloso (1), Faure (15), Palacios (25), Closter (libero) oraz Halagahu, Le Goff

źródło: inf. własna, worldofvolley.com