Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Straszimira Simeonowa siatkarką Chemika Police

Straszimira Simeonowa siatkarką Chemika Police

fot. FIVB

Straszimira Simeonowa podpisała kontrakt z Chemikiem Police. Bułgarka jest czwartą środkową zakontraktowaną przez zespół mistrzyń Polski. Wszystko wskazuje na to, że w zespole Chemika nie zobaczymy Maret Balkestein-Grothues.

Straszimira Simeonowa to doświadczona reprezentantka Bułgarii, znana wcześniej pod nazwiskiem Filipowa. W trakcie minionych mistrzostw Europy była podstawową środkową. W fazie grupowej Bułgarki pokonały Turcję i Ukrainę, przegrały z Rosją w tie-breaku. Finalnie zajęły w turnieju 9. miejsce. Filipowa w przeszłości pełniła funkcję kapitana reprezentacji. W karierze klubowej występowała m.in. w lidze rosyjskiej, francuskiej i azerskiej. Ostatnie lata spędziła w Azerrail Baku.Co ciekawe, nieco starsi i wytrwalsi kibice mogą pamiętać ją z polskich parkietów. W sezonie 2005/06 zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski z Calisią Kalisz. Na swoim koncie ma 3 mistrzostwa i Puchary Francji, brązowy medal w mistrzostwach Rosji, mistrzostwo i brąz w Azerbejdżanie. Urodziła się 18.08.1985 roku i mierzy 195 centymetrów.

Pozyskaliśmy zawodniczkę doświadczoną, ograną na poziomie międzynarodowym. To ważne, ponieważ dołącza do nas w trakcie trwania sezonu, a doświadczenie będzie kluczowe w szybkiej aklimatyzacji w nowym miejscu. Sportowo na pewno jest dla nas dużym wzmocnieniem. To środkowa solidna w zasadzie w każdym elemencie. Ma dobry blok, jest skuteczna w ataku i dysponuje kąśliwą zagrywką. Cieszę się, że pomoże nam w walce o trofea – mówi Jakub Głuszak, trener.

W zespole są cztery siatkarki zagraniczne: Stefana Veljković, Bianka Busa, Sladjana Mirković i Alex Holston. Do niedawna z Chemikiem trenowała pozyskana przed sezonem Maret Balkestein-Grothues, ale z naszych informacji wynika, że Holenderka nie mogąc dojść do porozumienia z klubem, już opuściła Police. O tym, czy będzie mogła zagrać w innym klubie w tym sezonie, zapewne zdecyduje CEV. Simeonowa będzie więc piątą zagraniczną siatkarką w zespole mistrzyń Polski.

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved