Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stefana Veljković: W naszej grze jest sporo mankamentów

Stefana Veljković: W naszej grze jest sporo mankamentów

Środkowa Chemika w meczu z KSZO zdobyła 23 punkty, najwięcej ze wszystkich siatkarek na boisku. – Na pewno jest to przyzwoity wynik, ale bywało tak, że punktowałam jeszcze więcej. Nie skupiam się na tym – ucina Stefana Veljković. 

Policzanki wygrały za trzy punkty, choć KSZO było bliskie doprowadzenia do tie breaka. – KSZO to wcale nie jest taka słaba drużyna, jak niektórzy myślą. W ogóle muszę przyznać, że poziom kilku zespołów, które w minionym sezonie nie były zagrożeniem, w bieżącym poszedł do góry i jest trudniej. Poza tym w naszej grze jest sporo mankamentów, w takich podstawowych rzeczach. Staramy się je eliminować, ale jeszcze nie gramy na 100% swoich możliwości – mówi środkowa mistrzyń Polski, Stefana Veljković.W trzecim secie policzanki przegrywały 21:24, odrobiły straty i wygrały na przewagi. – W polu serwisowym pojawiła się Iza Bełcik. Kilka razy wprowadziła bardzo trudny float. Taktycznym serwisem utrudniła przyjęcie rywalkom, co przełożyło się na 4 punktowe bloki. Byliśmy w dużych opałach, ale udało nam się z nich wyjść, ponieważ walczyliśmy do końca – mówi Jakub Głuszak, trener.

Na osiem spotkań LSK Chemik w pięciu przegrał pierwszą partię. – W tej kwestii trudno jest mi się wypowiedzieć, bo sami ze sztabem zastanawiamy się, czym to jest spowodowane. Z drugiej strony, jeśli mamy wolniej wchodzić w mecz, ale wygrywać za 3 punkty, to trudno byłoby mieć z tym problem – dodaje Głuszak.

Na razie to nie jest problemem, bo później bierzemy się w garść i wygrywamy, przeważnie za 3 punkty. W przyszłości jednak może być to kłopotliwe. Według mnie musimy zacząć z większym opanowaniem. Liczy się spokój w głowie – uważa Veljković. Po ośmiu kolejkach LSK Chemik pozostaje liderem tabeli. W najbliższy weekend policzanki w hicie ekstraklasy podejmą Developres SkyRes Rzeszów.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved