Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Porażki drużyn Polaków

Słowacja M: Porażki drużyn Polaków

W przedostatniej 5. kolejce rywalizacji zespołów aspirujących do miejsc 1-4 w lidze słowackiej porażki zanotowały „polskie” zespoły. VKP Bystrina Nitra Stanisława Wawrzyńczyka okazała się słabsza od VK Prievidza. Slávia Svidník Łukasza Ciupy i Łukasza Pietrzaka nie ugrała z kolei seta w starciu z Mirad Prešov. W tabeli drużyny naszych reprezentantów zajmują odpowiednio drugie i czwarte miejsce.

VK Mirad PU Prešov okazał się w tym spotkaniu zespołem lepszym przede wszystkim w bloku. Zapunktował tym elementem 12 razy, przy 5 blokach Slávii Svidník. Zanotował także nieco lepszą skuteczność ataku, bowiem skończył 52 proc. prób ataku przy 49 proc. rywali. Mimo że mecz trwał trzy sety, był dość wyrównany i o wyniku decydowały niuanse. Łukasz Pietrzak grał całe spotkanie i zdobył 16 punktów, będąc wespół z Marcelem Luxem najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. Polak zdobył 14 punktów atakiem (41 proc. skuteczności) i dwa zagrywką. Łukasz Ciupa grał w dwóch pierwszych setach i zdobył 7 punktów atakiem, przy dość niskiej 35-procentowej efektywności w tym elemencie. Odbierał zagrywkę 9 razy, notując 56 proc. przyjęcia pozytywnego i 33 proc. perfekcyjnego. Dla zwycięzców 15 punktów zdobył Martin Sopko.

VKP Bystrina Nitra zagrała w tym meczu bez Stanisława Wawrzyńczyka. W przeciągu całego meczu okazała się słabsza od rywali w ataku, kończąc 42 proc. piłek, zaś u rywali wskaźnik ten wyniósł 51 proc. Przyjezdni też lepiej blokowali (12:6). Marcilio Braga Da Silva zdobył dla zwycięskiej ekipy 18 punktów. Dla pokonanych Anton Menner i Marek Malina zdobyli po 14 punktów.